11anaia zak111

PIŁKA NOŻNA. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu w barwach Mitechu Żywiec Anna Żak została nową zawodniczką Rysów Bukowina Tatrzańska!

Grająca na pozycji środkowej pomocniczki Żak w sezonie 2015/2016 była wiodącą postacią drużyny z Żywca. Rozegrała 27 meczów w ekstraklasie w tym aż 24 w pełnym wymiarze czasowym. Zdobyła trzy gole.

Jest wychowanką Sokoła Kolbuszowa Dolna. Potem trafiła do Podgórza Kraków, aż wreszcie w trakcie sezonu 2010/2011 zasiliła szeregi Mitechu. Teraz zdecydowała się przenieść na Podhale i wzmocnić Rysy w ich debiutanckim sezonie na boiskach pierwszej ligi.

- Brak czasu nie pozwala mi na grę w ekstraklasie. Skorzystałam więc z oferty Rysów. W pierwszej lidze wyjazdy nie są aż tak dalekie. Można podzielić grę w piłkę ze swoimi codziennymi obowiązkami – podkreśla Żak, która w Rysach spotka swoją dobrą znajomą z czasów gry w Żywcu, Halinę Półtorak – Osoba Haliny odegrała dużą rolę w tym, że przystałam na propozycję działaczy z Rysów. Bardzo miło wspominam naszą wspólną grę w Mitechu. Oprócz Haliny z Rysów znam też Kamilę Dardę, z którą z kolei występowałam w Podgórzu. Obco więc w drużynie czuć się na pewno nie będę – wyjaśnia Żak, która w barwach Rysów zadebiutowała w sobotnim meczu sparingowym przeciwko... drużynie z Żywca. Mecz zakończył się przegraną bukowianek 2:7. – Potrzebuję troszkę czasu by wkomponować się w drużynę i przestawić się na inny styl gry – podkreśla 29 letnia zawodniczka.

Rysy Bukowina Tatrzańka - Mitech Żywiec 2:7 (1:2)

Bramki dla Rysów: Dulak - Półtorak, Darda, Nowobilska, Kokośkova - Martinczak, Żak, Podżus, Misiura - Maciąśka, testowana 1 oraz Kornaś, Jurkowska, testowana 2, Kantor. 

- Może zabrzmi to dziwacznie, ale jestem podbudowany nasza postawą  w tym meczu. Wiadomo było z kim gramy. W porównaniu z poprzednimi meczami z tą drużyną zrobiliśmy duży postęp. Wystarczy powiedzieć, że przegrywaliśmy 0:20 i 0:9. Teraz przede wszystkim wytrzymaliśmy trudy tego spotkania, to dobrze roku na przyszłość - ocenił trener Rysów, Paweł Podczerwiński. 

Fot. tsmitech.pl