111aa treningi podhala 16111

HOKEJ. Hokeiści TatrySKi Podhala zaczęli treningi na lodzie. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 25 zawodników. Brakowało Jonii Haverinena, który niedawno zmienił swój stan cywilny i dostał jeszcze dodatkowo kilka dni wolnego oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 Patryka Wsóła.

W komplecie stawili się za to nowo pozyskani gracze: łotewski bramkarz Maris Jucers oraz napastnicy z Finlandii Jarkko Hattunen oraz Artem Iossafov. Trenerzy Marek Ziętara i Marek Rączka mają do dyspozycji 3 bramkarzy (Maris Jucers, Błażej Kapica, Paweł Bizub), dziesięciu obrońców (Joni Haverinen, Damian Tomasik, Sebastian Łabuz, Patryk Wsół, Mateusz Wojdyła, Kamil Kapica, Maciej Sulka, Robert Mrugała, Oskar Jaśkiewicz, Przemysław Michalski) oraz 14 napastników (Jarmo Jokila, Jarkko Hattunen, Artem Iosaffov, Dariusz Gruszka, Bartłomiej Neupauer, Alex Śvitac, Krzysztof Zapała, Daniel Kapica, Łukasz Siuty, Konrad Stypuła, Mateusz Michalski, Dawid Olchawski, Jarosław Różański, Kasper Bryniczka). Co warte podkreślenia aż 22 zawodników to wychowankowie klubu. Na ten moment kadra zespołu jest już zamknięta.

- W takim składzie rozpoczniemy sezon. Zobaczymy jak się będzie układał. Mamy jeszcze dwa wakaty dla obcokrajowców. W ofensywie raczej nic już się nie zmieni. Do ewentualnych korekt może dojść w defensywie – podkreśl Ziętara.

Przez cztery tygodnie jakie pozostały do startu ligi nowotarżanie będą trenować na lodzie dwa razy dziennie, a do tego dochodzić będą zajęcia na siłowni. Treningi przedzielone będą meczami sparingowymi. Będzie ich łącznie 8. Pierwszy 9 sierpnia w Oświęcimiu z Unią. 12 sierpnia z kolei Podhalanie na swoim lodowisku zmierzą się z GKS Katowice.

Plan meczów kontrolnych

9 sierpnia: Unia Oświęcim (wyjazd)

12 sierpnia: GKS Katowice (dom)

16 i 19 sierpnia: MHK 32 Liptowski Mikulasz ( wyjazd, dom)

23 i 26 sierpnia: MSHK Żylina (wyjazd, dom)

30 sierpnia i 2 września: HK Spisska Nova Ves (wyjazd, dom)