IMG 7016

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali 0:2 na własnym stadionie z Unią Tarnów w meczu 22 kolejki spotkań Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych.

Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 0:2 (0:0)
Podhale: Kudła –Musorski, Łukaszczyk, Derek, Nędza Kubiniec, O. Kamiński – Zubek, Mańko, Molis, Masłowski – Otręba oraz A. Kamiński, Korczyk, Kozak, Luberda.

Dla obu drużyn wynik tego spotkania większego znaczenia już nie miał. Obie drużyny już utrzymanie mają bowiem zapewnione a wiosną awansów w tej lidze nie ma.  Niemniej trener Podhala Sebastian Świerzbiński podkreślał, że z punktu widzenia szkoleniowego, każde spotkanie na tym poziomie jest bardzo istotne. 

Nowotarżanie w tej rundzie dysponują już innym zespołem w porównaniu z rundą jesienną. Z tamtego składu odeszło aż 9 kluczowych zawodników.  To było wyrównane spotkanie z momentami kiedy inicjatywę – głównie jeżeli chodzi o posiadanie piłki – mieli gospodarze, ale ich nieskuteczność i indywidualne błędy sprawiły, że to goście wyjechali z Nowego Targu z pełną pulą.

- Takie błędy jak nam się przytrafiły, nie mają prawa na takim poziomie mieć miejsca. Można powiedzieć, że sami sobie strzeliliśmy oba te gole. Przekonaliśmy się też, że jak samemu nie strzelasz mając ku temu dobre okazje, to za chwile sam tracisz. Musimy też dużo popracować nad koncentracją, bo szczególnie w pierwszych minutach tego meczu nie było z tym najlepiej – przyznał szkoleniowiec Podhala.