IMG 6949

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ podzieleni na dwie „jedenastki” rozegrali dwa ostatnie mecze sparingowe, przed rozpoczynającym się już za tydzień nowym sezonem rozgrywek 3 ligi.

Pierwsza „jedenastka” w składzie z zawodnikami, którzy na dzisiaj są dalej od wyjściowego składu na inauguracyjne ligowe spotkanie z Wisłoką Dębica, zmierzyła się z beniaminkiem IV ligi Wierchami Rabka. I to rabczanie wyszli zwycięsko z tej konfrontacji, zwyciężając 3:1.

Zdecydowanie lepiej wypadł podstawowy skład Podhala, który 7:0 rozgromił innego przedstawiciela IV ligi, Glinika Gorlice. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się autor klasycznego hat-tricka Tomasz Palonek. Dwa gole i asysta to z kolei dorobek Lukasa Hruski.

- Celowo podzieliliśmy drużynę na dwie „jedenastki” by każdy z zawodników rozegrał pełne 90 minut gry. Chcieliśmy mieć obraz tego jak każdy z nich wygląda motorycznie i wydolnościowo. I patrząc pod tym kątem, w obu meczach wyglądaliśmy bardzo dobrze, co dobrze rokuje przed ligą – podkreślił trener Dariusz Mrózek.

Ci, których szkoleniowiec miał w obu tych meczach do dyspozycji, stanowić mają kadrę zespołu na rundę jesienną sezonu 2019/2020. Jeżeli chodzi o nowe twarze w zespole, to potwierdzeni do gry są już Damian Lepiasz i Dariusz Zapotoczny. Na etapie finalizacji są z kolei transfery Błażeja Skórskiego, Arkadiusz Staszczaka, Damiana Witkowskiego, Michała Danielczyka i Daniela Wajsaka. Trwają jeszcze poszukiwania klasowego zawodnika na pozycję napastnika.

NKP Podhale  – Glinik Gorlice 7:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Lepierz 4, 2:0 Hruska 30, 3:0 Hruska 56, 4:0 Potoniec 66, 5:0 Palonek 70, 6:0 Palonek 78
7:0 Palonek 81
Podhale: Szukała – Witkowski, Mączka, Lepierz, Barbus, Hruszka, Dynarek, Mianowany, Mizia, Palonek, Potoniec.

NKP Podhale  – Wierchy Rabka 1:3 (0:3)
Bramka dla Podhala: Wajsak z karnego
Podhale: Pieszek – Staszczak, Wajsak, Derek, Tonia, Molis, Zubek, Skórski, Zapotoczny, Mrówka, Otręba oraz Mańko.