IMG 3804

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ w swoim szóstym  meczu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi ponieśli już czwart porażkę. Tym razem „Szarotki” przegrały 1:4 wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice.

W pierwszej, bezbramkowej tercji lepsze wrażenie sprawiało Podhale, w szeregach których zadebiutował kanadyjski napastnik Willick.

To nowotarżanie częściej zagrażali bramce gospodarzy, ale żadnej z kilku bramkowych okazji wykorzystać nie zdołali. Trzy z nich – w odstępie kilku sekund - miał Svec, ale Czech gdzieś zatracił skuteczność jaką imponował w przed sezonowych meczach sparingowych.

Druga tercja to dominacja katowiczan, ale w 28 min „Szarotki” wyprowadziły zabójczą kontrę i po świetnej trójkowej akcji Dziubiński – Sulka – Worwa, ten ostatni wpisał się na listę strzelców.

Radość z prowadzenia Podhala trwała jednak nieco ponad 3 minuty. Wyrównał Da Costa, który po wygranym przez Pasiuta „buliku” uderzył bez przyjęcia i Odrobny nie zdążył z interwencją.

Napór gospodarzy rósł, ale w 34 min kolejną okazję po kontrataku miało – grające w tym momencie w liczebnym osłabieniu – Podhale. W sytuacji sam na sam z bramkarze GKS znalazł się Dziubiński, ale przegrał ten pojedynek.

Potem w słupek nowotarskiej bramki trafił Kolusz, a w poprzeczkę Cakajik. W 39 min nic już jednak nie uchroniło „Szarotki” od straty drugiego gola. Zasłoniętego Odrobnego pokonał Krężołek.

Trzecia tercja to już kontrola wydarzeń na tafli przez gospodarzy, którzy w 56 min zdobyli trzeciego gola. Zdobył go w ogromnym zamieszaniu Lahde. Ta sytuacja wywołała protesty w obozie nowotarżan, których zdaniem krążek był już „zamrożony” w rękawicy Odrobnego. Sędziowie przez kilka minut analizowali tę sytuację, posiłkując się powtórkami video i bramkę uznali.

91 sekund przed końcem gospodarze przypieczętowali wygraną czwartym golem. Do pustej już bramki Podhala – chwilę wcześniej zjechał z niej Odrobny – trafił Da Costa.

GKS Katowice – KH Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Bramki: 0:1 Worwa (Sulka, Dziubiński) 28, 1:1 Da Costa (Pasiut) 31, 2:1 Krężołek (Franssila) 39, 3:1 Lahde (Turtiainen, Makkonen) 56, 4:1 Da Costa (Cakajik) 59.

GKS: Rahm – Franssila, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz – Cakajik, Wajda,Lahde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz, Paszek, Uski, Cimzar – Tomasik, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Krężołek.

Podhale: Odrobny – Seed, Suominen, Worwa, Dziubński, Svec – Mrugała, Kamieniew, Franek, Neupauer, Siuty – Wsół. Sulka, Słowkiewicz, Nattinen, Pettersson oraz Jencik, Willick, Wielkiewicz.

Sędziowali Tomasz Radzik, Patryk Pyrskała. Kary: 2-4 min.