IMG 1951

PIŁKA NOŻNA. W meczu 15 kolejki spotkań grupy wschodniej 4 ligi piłkarze Wierchów Rabka wysoko pokonali w Rytrze tamtejszy Poprad 3:0. Tym samym zespół Marcina Zubka w pełni zrehabilitował się za przegraną przed tygodniem na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko. Dla rabczan była to też pierwsza wygrana po wcześniejszych trzech porażkach i jednym remisie.

Wynik końcowy został ustalony już przed przerwą.  W 5 min prawą stroną rajd przeprowadził Kościelniak, dograł do Dudzika a ten strzelił precyzyjnie w prawy róg bramki gospodarzy. W 30 min Dudzik – już po indywidualnej akcji - po raz drugi wpisał się na listę strzelców, trafiając z 8 metrów. W 45 min Jędrzejowski przechwycił piłkę, po czym posłał dalekie podanie do Ciećko, który strzałem głową pokonał bramkarza Popradu.

- Gratuluję moim zawodnikom tego zwycięstwa szczególnie po tej ostatniej fali krytyki jaka została wylana na mnie i mój zespół w środowisku kibiców z Rabki Zdrój. Potrzebujemy spokoju i systematycznej i mądrej pracy. Wszystko wymaga czasu. Dzisiaj od samego początku spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i chociaż tych bramek mogło być więcej, to cieszymy się przede wszystkim z wyniku, ale i również z stylu w którym ten wynik osiągnęliśmy – ocenił trener Wierchów Marcin Zubek

Poprad Rytro – Wierchy Rabka 0:3 (0:3)
Bramki dla Wierchów: 0:1 Dudzik 5, 0:2 Dudzik 30, 0:3 Ciećko 45. 
Wierchy: Styrczula ŻK – Olszanicki, Jędrzejowski, Zenon, Derek ŻK – Kościelniak, Czubin (42 Jurzec), Motłoch, Misiura (66 Saleh) – Ciećko, Dudzik (57 Pazurkiewicz)