lbsnskdddf

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Lubania Maniowy we wtorek rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozgrywek grupy wschodniej 4 ligi. W sobotę czeka ich już pierwsze mecz kontrolny.

Trener Grzegorz Hajnos ma do dyspozycji ponad 20 osobową grupę zawodników. W porównaniu z rundą jesienną brakuje jedynie Dawida Antolaka, który zrezygnował na ten moment z gry na tym poziomie oraz Mateusza Firka, który zmaga się z kontuzją. Na pierwszych zajęciach pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy zgłaszają swój akces do gry w drużynie Lubania już wiosną. To m.in. Maciej Topór (ostatnio LKS Szaflary) oraz Rafał Hagowski (ostatnio Zapora Kluszkowce).

- Nie szukamy na siłę nowych zawodników. Skład mamy szeroki i wyrównany. Oczywiście jeżeli trafi się ktoś interesujący, to na pewno się zastanowimy – podkreśla trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

W pierwszym okresie przygotowań maniowianie będą trenować cztery razy w tygodniu plus sobotni mecz sparingowy. Końcem stycznia wyjadą oni na 4 dniowy obóz do Stróż, po powrocie z którego treningi będą odbywać się 3 razy w tygodniu.

W swoim pierwszym - z zaplanowanych 10 - sparingu Lubań zagra w Myślenicach z Pcimianka Pcim. Potem maniowianie zmerzą się m.in z Sandecją I Nowy Sącz i Wiślanami Jaśkowice.