IMG 2647

UNIHOKEJ. W bieżących rozgrywkach seniorek z dwóch drużyn z Nowego Targ lepiej i to zdecydowanie prezentują się unihokeistki Podhala, które na finiszu sezonu zasadniczego zajmują drugie miejsce w tabeli mogą być już pewne gry o medale . Na przed ostatnim siódmym plasują się z kolei Góralki, które ten sezon mogą już uznać za stracony.

W miniony weekend Podhale mimo dużych braków kadrowych wygrało wyjazdowe spotkanie z Jedynką Trzebiatów. Największy udział w zwycięstwie (7:5) miał duet Justyna Florczak – Agnieszka Timek Dziadkowiec. Florczak była autorką pięciu goli i tym samym umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek ligi.

Góralki we własnej hali mierzyły się z liderem tabeli i aktualnym mistrzem Polski Energią Olimpia Gdańsk i po pierwszej w sezonie wygranej sprzed kilku dni w Zielonce, nowotarżanki chciały postarać się o niespodziankę. Niestety szybko i brutalnie zostały sprowadzone na ziemie, bowiem już po niespełna 10 minutach przegrywały 0:5. W ofensywie nowotarżanki – poza skutecznością – wyglądały nieźle. Fatalnie za to spisywały się w defensywie, a w rolę kata nowotarżanek wcieliła się Malwina Zagórska.

- Początek meczu rozstrzygnął jego losy. W pierwszej tercji nasza bramka była jak sito. Co strzał to gol. A my raziliśmy nieskutecznością. Z sytuacji jakie sobie wypracowaliśmy powinniśmy zdobyć przynajmniej pięć, sześć goli. Te niewykorzystane sytuacje wprowadzały nerwowość w naszej grze, co potem przekładało się na słabą grę w defensywie. Brakuje nam też rasowych obrońców – przyznał trener Góralek, Jacek Michalski.

Górale Nowy Targ – Energa Olimpia Gdańsk 2:13 (1:6, 1:3, 0:4)
Bramki dla Górali: Krzystyniak, Sarna Pohrebny.
Górale: Jachymiak – Sarna Pohrebny, Siuta, Krzystyniak, Dunaj, Fuła, Białoń, Rokicka, Węgrzyn, Kubowicz.

Jedynka Trzebiatów – MMKS Podhale Nowy Targ 5:7 (1:2, 1:3, 3:2)
Bramki dla Podhala: Florczak 5, Timek Dziadkowiec 2.
Podhale: Młynarczyk – Timek Dziadkowiec, Florczak, Krzystyniak, Pysz, Mamak, Gajewska, Pudzisz, Osmala.