lychanagorda

Alan Łyszczarczyk został wyróżniony klubową nagrodą za swoje występy w debiutanckim sezonie w lidze ECHL.

 Klub Fort Wayne Komets, w którym Polak występował w ostatnich rozgrywkach, ogłosił dziś nazwiska zawodników najlepszych w poszczególnych kategoriach w sezonie 2019-20. Łyszczarczyk otrzymał nagrodę dla najlepszego tegorocznego debiutanta w drużynie.

Reprezentant Polski w swoim pierwszym sezonie w seniorskich rozgrywkach wystąpił w barwach "Komet" 57 razy, strzelił 19 goli i zaliczył 27 asyst, nim rywalizacja w ECHL została przedwcześnie zakończona ze względu na rozwijającą się epidemię koronawirusa. Te wyniki dały mu miano najskuteczniejszego debiutanta w zespole i 6. miejsce wśród pierwszorocznych zawodników w całej lidze. W swojej drużynie by 4. najlepiej punktującym graczem.

Mimo że sezon nie został oficjalnie dokończony, to klub zdecydował się przyznać tradycyjne, coroczne nagrody. Łyszczarczyk oprócz debiutanta sezonu był nominowany także do wyróżnienia w kategorii największy postęp oraz "cichy bohater" za poświęcenie dla zespołu. Zwyciężyli w nich jednak - odpowiednio - Kyle Haas i Brett McKenzie.

Wybory najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach były efektem głosowania połączonych sił kibiców wybierających na stronie internetowej, lokalnych dziennikarzy oraz pracowników klubu. Wyjątkiem była nagroda dla najbardziej wartościowego gracza zespołu w minionych rozgrywkach, którego wybrali koledzy z drużyny. To najważniejsze wyróżnienie sami zawodnicy przyznali najskuteczniejszemu zawodnikowi "Komet" Brady'emu Shawowi. Największym zwycięzcą wirtualnego "rozdania nagród" był jednak Anthony Petruzzelli, który zwyciężył aż w 4 kategoriach. Został najlepszym defensywnym napastnikiem oraz otrzymał nagrodę za działalność dla lokalnej społeczności, za najlepsze uosobienie ducha zespołu i pozytywne podejście na lodzie i poza nim, a także za połączenie dobrych wyników w statystykach z dynamicznym stylem gry.

Liga ECHL to trzeci poziom rywalizacji zawodowej za Oceanem. Jej kluby są związane z organizacjami NHL i AHL. Fort Wayne Komets był w ostatnich rozgrywkach filialnym klubem Vegas Golden Knights oraz ich zaplecza w AHL, Chicago Wolves, a także miał mniej formalne porozumienie o współpracy z Los Angeles Kings, dzięki czemu mógł korzystać z zawodników odesłanych z zaplecza "Królów" w AHL, Ontario Reign.

Sezon 2019-20 w ECHL został anulowany 15 marca. Do momentu jego przerwania ekipa Fort Wayne Komets zajmowała 3. miejsce w swojej dywizji.

żródło: hokej.net