logo pilkasd

Władze Wojewódzkich Związków Piłkarskich podjęły dzisiaj oficjalną decyzję o tym, że sezon 2019/2020 od 4 ligi w dół zostaje zakończony. Przyjmuje się awanse, ale nie będzie spadków. Teraz tę decyzję musi zatwierdzić zarząd PZPN, ale to już tylko formalność. 

Nie ma za to wciąż decyzji odniesienie 3 ligi. Ta ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Jak to się ma do rozgrywek na Podhalu?

Z 4 i 5 ligi żadna z naszych drużyn nie awansowała wyżej. W lidze 4 Lubań Maniowy zajął ostatecznie miejsce 5, Wierchy Rabka miejsce 9, a Watra Białka Tatrzańska 16. W 5 lidze Jarmuta Szczawnica kończy rozgrywki na miejscu 2, LKS Szaflary na miejscu 5, Czarni Czarny Dunajec na miejscu 8, Granit Czarna Góra na miejscu 9, Jordan Jordanów na miejscu 11, a Huragan Waksmund na miejscu 14. 

W  A klasie promocję do ligi okręgowej wywalczył Wiatr Ludźmierz. W klasie B w grupie pierwszej do A klasy awansuje drużyna Wierchów Lasek. Bardziej skomplikowana sytuacja jest w grupie drugiej gdzie Bór Dębno i Przełęcz Łopuszna mają taką samą ilość punktów. Biorąc pod uwagę stosunek bramek lepsza jest Przełęcz, ale w bezpośrednim spotkaniu to Bór zwyciężył. 

- Tutaj musimy poczekać na odgórne decyzje co w takiej sytuacji, bo nie tylko my się w niej znaleźliśmy. W myśl regulaminu powinien decydować wynik bezpośredniej konfrontacji, ale wtedy gdy weźmiemy pod uwagę dwumecz, a nie jedno spotkanie - mówi prezes PPPN Jan Kowalczyk.