podhale puchar

W finale Pucharu Polski MZPN Kraków Podhale Nowy Targ pokonuje w serii rzutów karnych Wieczystą Kraków!

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków 2:1 po karnych (1:1)

Bramki: 0:1 Madejski 18, 1:1 Lepiarz 39. Karne: 4:3

Podhale: Szukała – Tonia, Wajsak, Lewiński, Potoniec – Nawrot, Minowany, Dynarek, Mizia – Mrówka, Lepiarz (54 Skórski)

Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Kalemba, Jurkowski, Kura (99 Pachowicz) – Pietras, Gawęcki (74 Słonina), Zieliński, Madejski (65 Guzik) – Kumah (91 Smuczyński), Skrzypek (74 Krasuski).

Sędziowali: Michał Bobrek oraz Dawid Pająk, Artur Grzybek.

Źółte kartki: Nawrot - Skrzypek, Pietras.

Słonecznie na boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Temperatura powietrza w okolicach 30 stopni Celsjusza. Podhale dzisiaj 14 osobowym składzie. Trener Wieczystej Przemysław Cecherz ma do dyspozycji 18 zawodników. Brakuje Sławomira Peszko, który nie może reprezentować Wieczystej w tej edycji PP.

Zawodnicy obu drużyn już na boisku. Ładna oprawa kibiców Wieczystej. W ruch poszły race!

ZAPIS RELACJI LIVE

1' - ruszyli. Od środka zaczęła Wieczysta.

2' - po błędzie Daniela Wajsaka, pierwszy celny strzał Wieczystej. Jego autorem Gawęcki, ale Szukała radzi sobie bez problemu.

3' - teraz Podhale. Próbował Mizia, ale zbyt anemicznie.

5' - Ajj. Lepiarz nie sięgnął piłki, będąc tuż pod bramką Wieczystej. To była dobra okazja!

8; - niezla okazja dla Wieczystej. Po akcji prawą stroną, Frańczak zagrywa w pole karne, ale Wajsak na piątym metrze wybija piłkę za linię końcową. Rzut rożny dla Wieczystej. Piłka w rękach Szukały.

10' - wydaje się, że Wieczysta zaczyna przejmować inicjatywę. Podhale nerwowo. Mnożą się straty w środku pola.

13 ' - Tonia w pole karne. Z piłką mija się jeden z zawodników Wieczystej, ale nie zorientował się w tym Mrówka.

15 ' - duża kontrowersja! Nawrot z rzutu wolnego w pole karne i po zagraniu Mrówki, wydaje się, że jeden z graczy z Wieczystej zarał ręką! Bez reakcji sędziego.

18' - GOLLL. Wieczysta prowadzi. Madejski na prawej stronie urwał się Potońcowi, przebojem wdarł się w pole karne. Upadając oddał strzał. Piłka jeszcze rykoszetem odbiła się od nogi Wajsaka i wpadła do bramki.

21' - kolejna szansa dla Wieczystej. Minimalnie chybił Kura.

24' - żółta kartka dla Nawrota.

28' - Wieczysta w ofensywie. Przerwa techniczna na wodę.

30' - Ajjjj. Gdyby nie Szukała byłoby 0:2. Bramkarz Podhala instynktownie broni uderzenie z najbliższej odległości Kumaha.

36' -pierwsza od kilku minut ofensywna akcja Podhala. Mrówka jednak wysoko nad bramką.

38' - w odpowiedzi Zieliński z dystansu. Szukała pewnie broni.

39'- GOLLLL. Remis! Potoniec zagrywa w pole karne, a Lepiarz ładnym strzalem z woleja trafia do bramki!

40' - niebezpiecznie uderza Frańczak. Piłka mija bramkę Podhala.

42' - Mizia odważnie z 35 metrów, ale niecelnie.

45' - teraz Gawęcki z daleka. Piłka przeleciała tuż nad bramką Podhala.

45+1'- znowu Madejski "zamieszał" obrońcami Podhala. Mianowany na róg!

PRZERWA

Obie drużyny już na boisku. Składy bez zmian.

46' - Podhale zaczęło. GOLLL. Lepiarz! Niestety. Napastnik Podhala na spalonym.

48' - początek drugej połowy dla Podhala. Znów Lepiarz był bliski zdobycia gola. Zabrakło centymetrów by sięgnął piłkę po zagraniu Mizi.

53' - żółta kartka dla Skrzypka.

54' - zmiana w Podhalu. Za kontuzjowanego Lepiarza wchodzi Skórski.

56' - AJJJ!!! To powinno być 2:1 dla Podhala. Najpierw uderzał Potoniec, potem dobijał Skórski, ale chybił!

60' - Podhale dominuje. Nawrot w pole karne. Mrówka głową, ale z trudnej pozycji i efekcie piłka mija bramkę.

65' - zmiana w Wieczystej. Guzik za Madejskiego.

68' - po rogu Nawrota, groźnie głowkował Lewiński.

74' - dwie zmiany w Wieczystej. Schodzą Gawęcki i Skrzypek. Za nich Słonina Krasuski.

76' - Bliski szczęścia Tonia!

79' - gorąco w polu karnym Podhala. Kumah jednak z bliska na ... wiwat!

85' - Mizia indywidualnie. Kończy strzałem ale za słabo by zaskoczyć Miśkiewicza.

85' - żółta kartka dla Pietrasa.

89' - dwa rzuty rożne w odstępie paru sekund dla Wieczystej. Bez zagrożenia dla bramki Podhala.

90' - kolejny korner dla Wieczystej i kolena dobra interwencja obrońców Podhala. Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.

90' - koniec regulaminowego czasu gry. Czeka na dogrywka. Dwa razy po 15 minut.

91' - zmiana w Wieczystej. Smuczyński na boisku. Kumah siada na ławce rezerwowych.

93' - AJJJ!!! Piękna akcja Podhala. Nawrot do Toni, ten w pole karne, tam z pięciu metrów głowkuje Mrówka. Futbolówka musnęła poprzeczkę!

99' - zmiana w Wieczystej. Pachowicz za Zielińskiego.

103' - parada Szukały po strzale Frańczaka.

105 - koniec pierwszej połowy dogrywki.

107' - kolejna efektowna interwencja Szukały, tym razem po uderzeniu Guzika.

111' - AJJJ. Było groźnie. Po rożnym Guzika, główkował Kalemba, ale w środek bramki gdzie stał Szukała.

115' - Wieczysta w natarciu. Teraz Pachowicz, ale Szukala znów bezbłędny w bramce Podhala.

KONIEC DOGRYWKI. CZEKA NA SERIA RZUTÓW KARNYCH!

PODHALE zwycięsko wychodzi z serii rzutów karnych!