IMG 1006

PIŁKA NOŻNA. W ostatnim przed inauguracją sezonu spotkaniu kontrolnym piłkarze trzecioligowego Podhala Nowy Targu na boisku w Waksmundzie przegrali 0:1 z trzecioligowcem ze Śląska, Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Na ogół takie spotkania – poprzedzające rozpoczęcie ligi – nazywa się próbą generalną. W tym przypadku raczej trudno o takie stwierdzenie. 

Podhale zgrało bowiem – przez zdecydowaną większość czasu gry – mocno eksperymentalnym składem, testując kolejna grupę głównie młodych zawodników.

W bramce Podhala po 45 minut zagrali – potwierdzeni już do gry w nowotarskim klubie - Maciej Styrczula i Bartosz Matoga. Styrczula to wychowanek KS Zakopane, mający za sobą występy m.in. w Odrze Opole, który ostatni sezon spędził w Wierchach Rabka. Z kolei Matoga to wychowanek Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, powoływany też do młodzieżowych reprezentacji naszego kraju.

- Dla nas taką próbą generalną przed ligą był pucharowy mecz z Wieczystą Kraków. Dzisiaj głównie przyglądaliśmy się zawodnikom, którzy do tej pory mieli mniej okazji do gry i tez tym, którzy kandydują do gry w naszym zespole. I myślę, że na tle bardzo solidnego przeciwnika, Ci młodzi chłopcy zaprezentowali się całkiem nieźle. Widać postęp i to cieszy. Oczywiści mankamentów wciąż jest sporo. Po raz kolejny mieliśmy problemy z finalizacją naszych akcji i nad tym musimy cały czas pracować. Mamy tydzień do ligi. To musi być bardzo mądrze wykorzystany czas, tak by przede wszystkim fizycznie przygotować zawodników na ten pierwszy mecz o ligowe punkty. Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe i ewentualne transfery, to tutaj wiele ode mnie nie zależy. Nie da się ukryć, że potrzebujemy wzmocnień na 2-3 pozycjach, bo to rozwiązało by nam sporo problemów – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek

Zawodnikiem Podhala nie jest już Tomasz Palonek, który przeniósł się do Wisłoki Dębica. 


NKP Podhale – Gwarek Tarnowskie Góry 0:1 (0:1)
Podhale: Matoga (46 Styrczula) – Smoleń (60 Potoniec), testowany (60 Wajsak), Dudek (60 Lewiński), Derek (60 Toni) – Molis (60 Mizia), Janiczak (60 Mianowany), Skórski, Misiura (60 Nawrot) – Burnat (60 Dynarek), testowany (30 testowany, 60 Mrówka).