IMG 9149

Nie odbędzie się kolejne ligowe spotkanie z udziałem trzecioligowego Podhala Nowy Targ. Po odwołaniu meczów wyjazdowych z Siąrką Tarnobrzeg i Wisłą Sandomierz, tym razem nowotarżanie są zmuszeni przełożyć zaplanowane na środę starcie na własnym stadionie z Podlasiem Biała Podlaska. Powód - podobnie jak we wcześniejszych przypadkach – koronawirus.

Przypomnimy, że kilka dni temu wirus COVID-19 zdiagnozowano u jednego z zawodników. Zgodnie z wytycznymi sanepidu, wszyscy pozostali gracze zostali poddani izolacji domowej, a we środę – czyli 8 dni po ostatnim kontakcie z zakażonym – powinni przejść badania wymazowe.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, każdy z nich – w celu wykonania badania - ma się zgłosić do szpitala w swoim miejscu zamieszkania, a więc m.in. w Krakowie, Myślenicach, Nowym Sączu , Zakopanem czy Bytomiu. Nie ma jednak pewności czy każdy  przejdzie badanie wymazowe już we środę. Terminy w niektórych szpitalach, sięgają nawet dwóch tygodni. A do momentu uzyskania wyniku – zawodnik nie może być brany pod uwagę przez szkoleniowców Podhala.

Trudno więc dzisiaj wyrokować kiedy nowotarżanie wrócą do ligowej rywalizacji, bo w takich okolicznościach także niedzielne wyjazdowe starcie z KS Wiązownica, stoi pod dużym znakiem zapytania. Problem w tym, ż terminów rezerwowych w kalendarzu rozgrywek ligowych już praktycznie nie ma.