YIP07694

HOKEJ. Nie udał się daleki wyjazd o Torunia hokeistom KH Tauron Podhala Nowy Targ w ramach drugiej kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi. „Szarotki” przegrały to starcie 0:4.

Nowotarżanie po niezłym spotkaniu w piątek we własnej hali z Cracovią, w Toruniu mieli już niewiele do powiedzenia. To było jednak oczywiste, że duże perturbacje w okresie przygotowawczym w początkowej fazie sezonu odbiją się na formie podopiecznych Andrieja Gusowa

Już pierwsza tercja dała jasny obraz tego, że to gospodarze będą w tym meczu dyktować warunki.  Ich przewaga szybko przyniosła efekty. W 9 min po świetnej akcji drugiej formacji, prowadzenie gospodarzom dał Jegor Fieofanow. W 15 min na 2:0 podwyższył Fin Konsta Jakkola efektowym uderzeniem w górny róg bramki strzeżonej przez Przemysława Odrobnego. Bramkarz „Szarotek” w 17 min uchronił swój zespół przed stratą trzeciego w tej odsłonie gola, kiedy nie dał się pokonać z rzutu karnego innemu z fińskich zawodników w toruńskim składzie, Ville Solorantzie.

W drugiej tercji torunianie dalej napierali na nowotarską bramkę. Gola zdobyli jednak w najmniej spodziewanym momencie, bowiem w okresie gry w liczebnym osłabieniu. Chwilę potem jak świetnej okazji na gola kontaktowego dla Podhala nie wykorzystał Bartłomiej Neupauer, Michał Kalinowski wygrał pojedynek z Odrobnym.

Kalinowski był bliski powtórzenia tego wyczynu na początku trzeciej tercji. Tym razem jednak gości uratował słupek. Za to w 49 min Michaił Szbanow w zamieszaniu pod bramką przeciwnika przypieczętował wygraną gospodarzy. W końcówce bliski honorowego trafienia dla Podhala był Michal Vachovec, po którego uderzeniu krążek ostemplował poprzeczkę bramki torunian

- Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie zarówno pod względem taktycznym jak również indywidualnej postawy zawodników. Powiem, że nie spodziewałem się że możemy zagrać aż tak słabo. Byliśmy zespołem dwa razy gorszym od gospodarzy, co pokazuje nie tylko sam wynik, ale też statystyki strzałów czy ilość kar. I nie chcę się w żaden sposób tłumaczyć. Nie mieliśmy prawa zagrać tak słabego meczu – przyznał po spotkaniu trener Podhala, Andriej Gusow.

KH Energa Toruń – KH Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Fieofanow (Szabanow, Gusevas) 9, 2:0 Jaakola (Saloranta) 15, 3:0 M. Kalinowski 39, 4:0 Szabanow (Kalinowski, Smirnow) 49.

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Ankudinov – Sulka, P. Wsół, Guzik, Rancevs, Słowkiewicz – oraz Żurawski, Gajor, Bochnak, Łyszczarczyk, Worwa.

Sędziowali: P. Kasprzyk i Wojciech Wyrcza.

Kary: 14 -  18 min.