IMG 6936

HOKEJ. Kolejne spotkanie w rozgrywkach 1 ligi rozegrali hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ. Tym razem na własnym lodowisku podopieczni Jacka Szopińskiego mierzyli się z zespołem Opole HK, niemal w całości opartym na młodych zawodnikach z USA i Kanady.

Pierwsza tercja świetna w wykonaniu młodziutkiej drużyny Podhala. Co prawda to goście w 4 minucie otwarli wynik tego spotkania, ale potem przytomność umysłu w zamieszaniu podbramkowym Krzysztofa Jarczyka i dwie kapitalne indywidualne akcje najpierw Dominika Szlembarskiego (najlepszym zawodnik meczu), a następnie Kacpra Malsińskiego dały gole nowotarżanom. W między czasie trafił jeszcze dla Opola Jonah Handerson i po 20 minutach mieliśmy prowadzenie gospodarzy 3:2.

W drugiej tercji dominowali przyjezdni i tę część wygrali 2:1. Na dwa trafienia Breydona Hemmingera, odpowiedział podczas liczebnej przewagi Podhala Łukasz Długopolski. Po 40 minutach był więc remis 4:4.

Trzecia tercja zacięta. Nowotarżanie odzyskali wigor. Atakowali bramkę rywala, ale szwankowała skuteczność. Co więcej przytrafiło się gospodarzom kilka nieodpowiedzialnych kar i w konsekwencji tego w 51 min opolanie wyszli na prowadzenie. W końcówce to zaś przyjezdni zaczęli seryjnie łapać kary. Na 1 minutę i 20 sekund trener Podhala zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza i gospodarze grali w szóstkę przeciwko trójce rywali. Niestety zamiast gola wyrównującego, nowotarżanie stracili szóstą bramkę. Co prawda jeszcze na 24 sekundy przed końcem, po świetnej zespołowej akcji  trafił Jarczyk, ale na coś więcej czasu już gospodarzom nie starczyło.

MMKS Podhale Nowy Targ –  Opole Hokej Klub 5:6 (3:2, 1:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Ranger (Friedenberg) 4, 1:1 Jarczyk (Trzebunia, Żurawski) 13, 2:1 Szlembarski (Trzebunia) 15, 2:2 Henderson (Hemminger) 17,  3:2 K. Malasiński 19, 3:3 Hemminger (Henderson) 26, 3:4 Hemminger (Thome) 32, 4:4 Długopolski 37, 4:5 Friedenberg (Spence) 51, 4:6 Hemminger  60, 5:6 Jarczyk (Nykaza, Żurawski) 60.

Podhale: Klimowski – Wikar, Szlembarski, J. Malasiński, Długopolski, Leja -  Żurawski, Nykaza, Trzebunia, K. Malasiński,  Jarczyk – Słowakiewicz, Kamieniecki, Maciaszek, Siuty, Danel – Sarniak, Sulka, Luberda, Pudzisz, Sokół. 

Opole: Clancy (18:08 Wickson) – Houle, Bąk, Spence, Zawortny, Kemp – Tallon, Thorne, Henderson, Coleman, Hemminger – Thome, Dodginghorse, White, Eustace, Ranger – Friedenberg.