IMG 4186

Dwóch zawodników Huraganu Waksmund decyzją Wydziału Dyscypliny Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej zostało zawieszonych w prawach zawodnika na 3 miesiące.

To skutek incydentów do jakich doszło w trakcie ligowego spotkania Huraganu z Wiatrem Ludźmierz rozegranego w ramach 10 kolejki spotkań podhalańsko-limanowskiej ligi okręgowej.  

Zdaniem WD – który posiłkował się zapisami sędziego w protokole pomeczowym i opinią delegata – obaj zawodnicy dopuścili się wybitnie niesportowego zachowania, w trakacie którego doszło do użycia gróźb słownych a nawet próby użycia siły fizycznej wobec arbitra. Wydział wysłuchał też opinii uczestniczących w zajściu. Jeden z zawodników jednak na wydziale się nie stawił. 

Kara wchodzi w życie z dniem decyzji WD, ale czas dyskwalifikacji nie obejmuje przerwy zimowej w rozgrywkach.  

Ukaranym zawodnikom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej. I klub z Waksmunda z tej możliwości zamierza skorzystać. 

- Czujemy się pokrzywdzeni i zażenowani brakiem nawet możliwości wyjaśnień przez naszego zawodnika,  mimo wcześniejszych zapewnień że sprawa zostanie rozpatrzona w momencie kiedy stawi się on na wydział w kolejnym terminie - podkreśla kierownik Huraganu, Łukasz Rogal.

bt wierchy rabka 750x200 1