Gorce I

Z sześciu drużyn zgłoszonych do rozgrywek ligowych tenisistów stołowych KS Gorce, pięć z nich rywalizowało w ten weekend.

Kobiety występujące w I lidze wybrały się do Zamościa podejmować miejscową drużynę Uczelnię Państwową Zamość. Po dobrej grze podopieczne Tomasza Kowalczyka musiały uznać wyższość gospodyń przegrywając 7-3. Świetne spotkanie rozegrała Aleksandra Guzik zdobywając 2 pkt, pokonując między innymi reprezentantkę kraju Klaudię Kusińską, trzeci pkt zdobył debel Zuzia Kowalczyk / Aleksandra Garb. Nadmienić warto fakt że w meczu wystąpiła zaledwie 11 letnia utalentowana Maja Lech pokazując się z bardzo dobrej strony.

Uczelnia Państwowa Zamość – KS Gorce Nowy Targ 7-3

Gorce I liga

Panowie występujący w II lidze pokonali u siebie KS Bronowiankę Kraków 6-4.

Mecz rozpoczął się od dwóch zwycięstw gospodarzy Marka Mozdyniewicza i Tomasza Klaga, kolejne dwie gry padły łupem zawodników z Bronowianki, od stołu pokonani odchodzili Jakub Czyszczoń oraz debiutujący w rozgrywkach II ligi Bartłomiej Mrugała. Moment przełomowy nastąpił podczas gier podwójnych, które zwyciężyli Nowotarżanie, Klag z Czyszczoniem wygrali na 1 a Mozdyniewicz z Mrugała zwyciężyli na 2. Kolejne gry singlowe na remis, Mozdyniewicz i Czyszczoń pokonują przeciwników a Klag z Mrugałą przegrywają swoje pojedynki.

Marek Mozdyniewicz

Rezerwy męskiej drużyny występujące w III lidze podejmowały u siebie w meczu na szczycie ULKS Lachowice.

Mecz miał mieć charakter bardzo zaciętego ponieważ obie drużyny nie doznały jeszcze porażki, lecz w rzeczywistości było inaczej. Pierwsze cztery gry singlowe padły łupem Nowotarżan i to ustawiło przebieg całego spotkania, w kolejnych pojedynkach Gorce oddały tylko dwa punkty, wygrywając 12-2. Punkty w meczu zdobyli: Bartosz Królikowski i Marcin Wąsik po 3,5 Filip Subik 3 oraz Wiktor Klag 2.

KS Gorce Nowy Targ II – ULKS Lachowice 12-2

Gorce II

 

III drużyna KS Gorce występująca w IV lidze rywalizowała w Koźmicach Wielkich.

Mecz wygrali gospodarze 11-3, punkty w meczu zdobyli: Jan Mrugała 1,5 Piotr Gniadek 1 oraz Krzysztof Jachymiak 0,5 w meczu wystąpił również Michał Kowalczyk.

Magnum-Wesem Koźmice Wielkie – KS Gorce Nowy Targ III 11-3

 Gorce III

W rozgrywkach V ligi najmłodsza drużyna ligi KS Gorce V podejmowało Skawę Wadowice ulegając drużynie z Wadowic 14-0. W drużynie z Nowego Targu wystąpili: Bartosz Kowalczyk, Robert Czyszczoń, Daniel Żółtek, Antoni Kuros oraz Hubert Kuwik.

KS Gorce Nowy Targ V – MKS Skawa Wadowice III 0-14

 Gorce V

Tomasz Klag