YIP05909

HOKEJ. Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ we wtorek odrabiali zaległości z 8 kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi. We własnej hali nowotarżanie gościli najsłabszą w lidze drużynę Stoczniowca Gdańsk i nie mieli większych problemów z jej pokonaniem. Pochwalić nowotarżan w tym meczu też jednak zbytnio nie ma za co.

Zaczęło się od gola dla przyjezdnych. W 5 min Michał Zając skorzystał z tego, że Pawłowi Bizubowi wypadł krążek z łapaczki i z bliska skierował go bramki.

„Szarotki” odpowiedziały po 82 sekundach, ładną indywidualną akcją Michala Vachovca. Czeski napastnik Podhala po chwili miał już dwa trafienia na koncie. Tym razem sfinalizował składną trójkową akcję z Mateuszem Bepierszczem i Damianem Tomasikiem. Minęły kolejne 22 sekundy i na 3:1 prowadzenie nowotarżan po solowym rajdzie podwyższył Bartłomiej Neupauer. Na tym strzelanie bramek Podhalanie w pierwszej tercji zakończyli, mimo że w końcówce tej odsłony przez 4 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, a przez 47 sekund nawet dwóch.

YIP05983

Elementy gry w liczebnej przewadze szwankował w poczynaniach „Szarotek” także w drugiej tercji. Nowotarżanie w takich okolicznościach nie tylko nie zdobyli gola, ale bliscy jego straty. Bizub wygrał jednak pojedynek Krystianem Mocarskim. Jedyne w tej części spotkania trafienie oglądaliśmy w momencie kiedy zespoły grały w komplecie. Była 36 minuta kiedy Robert Mrugała zapędził się pod bramkę Stoczniowca i tylko dołożył łopatkę kija do podania Mateusza Biepierszcza, trafiając między parkany Michała Kielera. Odnotujmy też w tej odsłonie dwa słupki Alexanderra Petterssona

YIP05896

Niewiele w grze Podhala zmieniło się w tercji trzeciej. Gospodarze w dalszym ciągu irytowali swoją nieporadnością w „przewagach”, marnując m.in. kolejne dwie minuty gry 5 na 3.

W 58 min miejscowi przypieczętowali jednak swoje zwycięstwo piątym golem, autorstwa Kacpra Guzika

Tauron Podhale Nowy Targ – GKH Stoczniowiec Gdańsk 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Bramki:0:1 Zając (Pesta) 5, 1:1 Vachovec (Svec, Birznis) 6, 2:1 Vachovec (Bepierszcz, Tomasik) 9, 3:1 Neupuer (Mrugała, Pettersson) 9, 4:1 Mrugała (Bepierszcz, Gajor) 36, 5:1 Guzik (Bepierszcz, Vachovev) 58

Podhale: Bizub – Chaloupka, Birznis, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, Sulka, Guzik, F. Kapica, Ankudinov oraz Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

Stoczniowiec: Kieler – Rompkowski, Liśiakiewicz, Vitek, Mocarski, Fruczek – Lehman, Zhurauski, Zając, Pesta, Bandarenka – Wala, Leśniak, Michał Rybak, Maciej Rybak, Drąg

Sędziowali Tomasz Radzik i Sebastian Kryś. Kary: 8-20 min