YIP07918

W zaległym spotkaniu 6 kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ pokonali na własnym stadionie 2:1 Podlasie Biała Podlaska.

To co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w pierwszej połowie, a dokładnie między 15, a 21 minutą. Wtedy to padły wszystkie gole jakie oglądaliśmy w tym meczu.

Prowadzenie Podhalu jego najlepszy strzelec Damian Lepiarz, który po dograniu Michała Nawrota z trzech metrów posłał piłkę głową do bramki. W 17 min zrobiło się 1:1. Juliusz Molis we własnym polu karnym sfaulował Kacpra Dmitruka, a rzut karny wykorzystał Kamil Kocoł. Minęły cztery minuty i gospodarze odzyskali prowadzenie. Po rzucie rożnym przed bramką Podlasia zrobiło się spore zamieszanie, w którym najszybciej odnalazł się Michał Dudek i z 12 metrów oddał skuteczny strzał.

YIP08017

Po zmianie stron Podhale z początku kontrolowało przebieg spotkania, utrzymując grę z dala od własnej bramki. W końcówce nowotarżanie dali się jednak zepchnąć do głębokiej defensywy. Przez ostatni kwadrans gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie gospodarzy. Mnożyły się stałe fragmenty gry dla przyjezdnych. W 83 min goście zdobyli nawet bramkę, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 90 min po strzale Kocoła piłka trafiła w słupek bramki Podhala. Koniec końcowe jedno bramkowe prowadzenie nowotarżanie utrzymali do końcowego gwizdka sędziego.

Podhale Nowy Targ – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Lepiarz 14, 1:1 Kocoł 17, 2:1 Dudek 21,

Podhale: Styrczula – Tonia, Dudek, Lewiński, Potoniec (51 Mizia) – Molis (83 Burnat), Wajsak, Mianowany (83 Janiczak), Mrówka (62 Misiura) , Nawrot ŻK – Lepiarz.

Podlasie: Krasowski – Nieścieruk, Andrzejuk, Kocoł, Mierzwiński (59 Martynek) – Dmitruk, Zabielski (78 Ramotowski), Golba, Kosieradzki, Szabciuk ŻK – Skrodziuk.

Sędziował: Mateusz Czerwień z Krakowa.