image1

PIŁKA NOŻNA. Trzecią z rzędu ligową wygraną w rozgrywkach grupy IV 3 ligi odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. W 18 kolejce nowotarżanie na własnym boisku pokonali 3:2 Chełmiankę Chełm.

Zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 17 min wyszli na prowadzenie. Prawą stroną w pole karne gości przedarł się Maciej Tonia, z linii końcowej wycofał piłkę na 5 metr przed bramkę, a tam Damian Lepiarz ubiegł jednego z obrońców Chełmianki i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki. Przyjezdni straty i to z nawiązką odrobili jeszcze przed przerwą. W głównej roli wystąpił Tomasz Brzyski. Były reprezentant Polski i gracz kilku klubów polskiej ekstraklasy najpierw w 27 min wykorzystał gapiostwo defensywy Podhala i niepilnowany uderzył celnie z woleja z 11 metra. Z kolei w 33 min przejął piłkę na 20 metrze i efektownie trafił w górny róg nowotarskiej bramki.

image2

Już w pierwszej ofensywnej akcji po przerwie Podhale doprowadziło do wyniku 2:2. Michał Dudek zacentrował w pole karne, strzał Lepiarza bramkarz Chełmianki obronił, ale przy dobitce Michał Nawrota był bez szans. Za moment Podhale wyszło z kontrą i po faulu na Juliuszu Molisie, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył gracz gości Przemysław Kanarek. Grając w liczebnej przewadze nowotarżanie szybko przejęli inicjatywę i efektem tego był drugi w tym spotkaniu gol Lepiarza. W 57 min napastnik Podhala w „szesnastce” nawinął jednego z obrońców, po czym oddał precyzyjny, płaski strzał w dalszy róg bramki. Parę minut później Lepiarz mógł skompletować hat-trick, ale tym razem przegrał pojedynek jeden na jeden z Sebastianem Ciołkiem, ktory po chwili odbił też uderzenie Molisa. W 72 min gości od utraty gola uratowała z kolei poprzeczka, w którą trafił Tonia.

W końcówce w poczynania nowotarżan wkradała się nerwowość. Gospodarze nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. W skutek tego kilkukrotnie zakotłowało się w ich polu karnym. Raz goście głośno domagali się rzutu karnego, ale arbiter nie dopatrzył sę faulu. Ostatecznie wynik zmianie już nie uległ.

Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm 3:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Lepiarz 17, 1:1 Brzyski 27, 1:2 Brzyski 33, 2:2 Nawrot 49, 3:2 Lepiarz 57

Podhale: Styczula – Tonia, Lewiński, Wajsak, Dudek – Mizia (70 Mrówka), Dynarek (75 Smoleń), Skórski (15 Molis ŻK), Mianowany, Nawrot ŻK – Lepiarz (75 Grunt).

Chełmianka: Ciołek – Mazurek, Salewski (46 Brzozowski ŻK), Kanarek ŻK, ŻK, CZK 49, Myśliwiecki (63 Wołos) – Grądz (81 Dąbrowski), Bonin, Brzyski ŻK, Skoczylas (63 Kotowicz), Kożuchowski (74 Wawryszczuk) – Prytuliak.

Sędziował: Jakub Moskała ze Skarżyska Kamienna.