YIP07691

HOKEJ. Nie będą mile wspominać pierwszej w tym sezonie potyczki z GKS Katowice hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ. „Szarotki” w zaległym spotkaniu 8 kolejki PHL przegrały na lodowisku tego rywala 0:2. Porażka jest o tyle bolesna, że spowodowała spadek nowotarżan na 6 miejsce w tabeli i tym samym mocno oddaliła perspektywę ich gry w Pucharze Polski. Udział w nim wezmą bowiem tylko cztery najlepsze drużyny po dwóch rundach sezonu zasadniczego.

Już pierwsza tercja nie zwiastowała nic dobrego dla Podhala. Zresztą jak się okazało, była ona kluczowa dla końcowych losów tego spotknia. Zakończyła się jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem katowiczan 2:0. I trzeba odnotować, że był to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał w tej odsłonie ospale grających nowotarżan.

Pierwszego gola „Szarotki” straciły w 11 min podczas liczebnego osłabienia. Bartosz Fraszko z najbliższej odległości dołożył tylko łopatkę kija do podania Grzegorza Pasiuta. W 19 min – niedługo po tym jak za ławki kar powrócił Mateusz Bepierszcz - na 2:0 podwyższył w podobnych okolicznościach Patryk Krężołek.

Druga tercja już lepsza w wykonaniu Podhala, ale nie na tyle by znalazło to przełożenie na wynik. Zdecydowanie najlepszą okazję ku temu by dać nowotarżanom kontakt, miał - po błędzie bramkarza GKS Juraja Simbocha - Alan Łyszczarczyk. Mając przed sobą pustą bramkę, fatalnie jednak przestrzelił.

W ostatnich 20 minutach „Szarotki” dalej bezskutecznie próbowały gonić przeciwnika. Nowotarżanie zmarnowali m.in. dwa okresy gry w liczebnej przewadze. Szczęścia zabrakło Kacprowi Guzikowi, po którego strzale którego krążek trafił w słupek. Pojedynki z Simboochem przegrali także Łyszczarczyk i Jakub Worwa. Jeszcze w samej końcówce Podhalanie próbowali manewru z wycofaniem bramkarza, ale bez powodzenia.

GKS Katowice – Turon Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Fraszko (Krężołek, Pasiut) 11, 2:0 Krężołek (Pasiut, Fraszko) 19

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Bepierszcz, Vachovec, Bochnak – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Jaśkiewicz, Gajor, Ankudinov, F. Kapica, Guzik – B. Wsół, Słowakiewicz, Worwa.

Sędziowali: Michał Baca, Wojciech Wyrcza.

Kary: 12-16 min.