YIP09663

HOKEJ. Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali w 18 kolejce spotkań PHL hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ. Na własnym lodowisku nowotarżanie – po raz drugi w tym sezonie - wygrali z Ciarko STS Sanok. Gra podopiecznych Andreia Gusowa mogła podobać się w tym meczu jednak tylko do jego połowy.

„Szarotki” zagrały już bez Andreia Ankudinova i Richardsa Birznisa (zrezygnowano z ich usług) ale za to z powracającymi po kontuzjach Maciejem Sulką i Emilem Svecem.

W pierwszej tercji Podhale wypracowało sobie dwubramkową przewagę. Gole padły w końcowych fragmentach tej odsłony. W 17 min Kacper Guzik bliska dobił strzał Oskara Jaśkiewicza. 20 min z kolei gospodarze wykorzystali liczebną przewagę. Po wymianie podań, precyzyjnie z dystansu do sanockiej bramki trafił Michał Vachovec. W między czasie świetną okazję mieli sanoczanie. Uderzał Eetu Elo, dobijał Jasperi Viikila, ale w obu przypadkach świetnie interweniował Przemysław Odrobny.

YIP09889

Już 87 sekund po wznowieniu gry zrobił się 3:0. Alexanderr Pettersson spod bandy poddał na przeciwległą stronę do Alana Łyszczarczyka, ten uderzył bez przyjęcia i Patrik Speśny nie zdążył z interwencją. W kolejnych fragmentach tej części gry nowotarżan z rytmu wybiły kary. I w 32 min goście skorzystali z gry w podwójnej liczebnej przewadze. Bogusław Rąpała spod linii niebieskiej trafił w samo „okienko” bramki Odrobnego.

W trzeciej tercji gospodarze dalej mieli problem w tym by odzyskać kontrolę nad meczem i skutkiem tego był stracony w 48 min drugi gol. Po indywidualnej akcji na listę strzelców w szeregach sanoczan wpisał się Riku Sihvonen. Nowotarżanie szybko mogli ostudzić zapędy przyjezdnych. W 50 min faulowany Mateusz Bepierszcz wykonywał rzut karny, ale przegrał pojedynek ze Spesnym.

Jednak 6 sekund przed końcem, kiedy sanoczanie grali już bez bramkarza, wygraną gospodarzy przypieczętował Michala Vachovec.

YIP09922

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Guzik (F. Kapica, Gajor) 17, 2: Vachovec (Bepierszcz, Svec) 20, 3:0 Łyszczarczyk (Pettersson, Neupauer) 22, 3:1 Rąpała (Strzyżowski, Witan) 33, 3:2 Sihvonen (Viikilla Elo) 48, 4:2 Vachovec (Svec, Bepierszcz) 60.

Podhale: Odrobny – Tomasik, Mrugała, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Jaśkiewicz, Sulka, Pettersson, Neupauer, Łysczarczyk – Chalopka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, B. Wsół oraz Guzik, F. Kapica, Gajor

STS: Spesny – Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Witan, Bukowski – Kamieniew, Piippo, Elo, Viikila, Sihvonen – Demkowicz, Biłas, Bielec, Wilusz, Biały – Skokan, Glazer, Dobosz, Ginda, Filipek.

Sędziowali:  Michał Baca, Paryk Pyrskała.

Kary: 14-10 min.