IMG 5969

Po serii trzech z rzędu porażek wreszcie powody do zadowolenia mają unihokeiści Górali Nowy Targ. Mistrzowie Polski, choć zagrali wciąż w składzie dalece od optymalnego, wygrali wyjazdowe spotkanie z Akademią Unihokeja Politechniki Łódź.

Łatwo jednak nowotarżanie nie mieli. Co prawda pierwsi cieszyli się z gola, ale jeszcze w pierwsze tercji gospodarze odrobili straty i to z nawiązką. Świetny w wykonaniu nowotarżan był początek drugiej tercji. W odstępie 7 minut zdobyli oni trzy bramki i wydawało się że pozwoli im to przejąć kontrolę nad meczem.  Nic takiego jednak miejsca nie miało. Chwila dekoncentracji kosztowała Górali stratę dwóch goli. 7 sekund przed końcem tej odsłony ponowne prowadzenie dał jednak nowotarżanom Bartosz Vogel. Za to tercją trzecie lepiej zaczęli łodzianie. W 48 min wyrównał Mateusz Kołodziejski. Potem to jednak obrońcy tytułu doszli do głosu i trzema bramkami w odstępie pięciu minut przechylili szalę zwycięstwa.

Akademia Unihokeja Politechniki Łódź – Górale Nowy Targ 6:8 (2:1, 2:4, 2:4)

Bramki: 0:1 Korczak (Leja) 8, 1:1 Kuźnik (Studziński) 14, 2:1 Wroński (Lichota) 20, 2:2 Ciapała (Vogel) 23, 2:3 Vogel (Korczak) 25, 2:4 Korczak (Pazdro) 27, 3:4 Kuźnik (Laskowski) 29, 4:4 Wroński (Fijałkowski) 33, 4:5 Vogel (Tomalak) 40, 5:5 Kołodziejski (Lichota) 48, 5:6 Tomalak (Smarduch) 54,5:7 Ciapała (Vogel) 56, 5:8 Korczak (Ciapała) 57, 6:8 Kołodziejski (Krawczyk) 60.

Górale: M. Janusz – Kwak, Kostecki, Jasiewicz, Vogel, Tomalak, Pazdro, Ciapała, Leja, Szal, Korczak, Plewa, Smarduch, Ł. Janusz.