YIP04016

HOKEJ. Siódme z rzędu zwycięstwo w roli gospodarza odnieśli hokeiści Tauron Podhla Nowy Targ. W 21 kolejce spotkań PHL „Szarotki” pokonały 5:0 najsłabszy na tę chwilę zespół w rozgrywkach Zagłębie Sosnowiec. To też pierwsza w sezonie wygrana nowotarżan bez straconego gola.  Dla gości była to już 14 z kolei przegrana.

W barwach Tauron Podhala zadebiutował fiński napastnik Timo Hiltunen. Po kontuzji wrócił też Ernest Bochnak. Do listy zawodników narzekających na problemy zdrowotne dołączył z kolei Kacper Guzik.

Po pierwszej tercji „Szarotki” zbytnio się nie wysilając wypracowały sobie dwubramkową zaliczkę. Pierwszy gol z 11 minuty to zasługa indywidualnej akcji Adriana Gajora, który objechał bramkę Zagłębia i przy słupku skierował krążek do bramki. Na 2:0 w 18 min podwyższył Alexanderr Petterson. Szwed zmienił tor lotu krążka po strzale z linii niebieskiej Petr Chaloupki.

YIP04021

Coś złego stało się z grą Podhala w drugiej tercji. To była remisowa, bezbramkowa odsłona, ale ze wskazaniem na gości. To sosnowiczanie zdecydowanie częściej gościli pod nowotarską bramką. I tylko czujnej postawie Przemysława Odrobnego, nowotarżanie zawdzięczają, że gola nie stracili.

Podobnie wyglądał początek trzeciej tercji. Sosnowiczanie z impetem ruszyli na bramkę Podhala. W 45 min fatalny jednak w skutkach błąd popełnił Szymon Luszniak, który po zagraniu Alana Łyszczarczyk, tak niefortunnie odbił krążek kijem, że skierował go do własnej bramki.  Kolejne dwa trafienia gospodarzy – w 47  i 49 min – to efekt indywidualnych akcji kolejno: Petterssona i Łyszczarczyka.

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Bramki:  1:0 Gajor (Mrugała, Bepierszcz) 11, 2:0 Pettersson (Chaloupka, Neupauer) 18, 3:0 Łyszczarczyk (Sulka) 45, 4:0 Pettersson  (Hiltunen, Neupaer) 47, 5:0 Łyszczarczyk 49.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Sulka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Mrugała, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Chaloupka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak oraz B. Wsół, Łyszczarczyk.

Zagłębie:  Czernik – Lescovs, Syrożekin, Nikiforov, Dubinin, Baszyrow – Luszniak, Kozłowski, Bombardier, Sikora, Rybchik – Domogała, Naróg, Bernacki, Blanik, Smal – Opiłka, Kophiera, Kulas, Rutkowski, Stojek.

Sędziowali: Mariusz Smura, Patryk Pyrskała.

Kary:  4-8 min.