YIP06367

HOKEJ. W trzecim w  tym sezonie starciu hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ z Unią Oświęcim, drugi raz górą nowotarżanie. Mecz rozstrzygnął się w dogrywce. Dla „Szarotek” było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.

W pierwszej tercji groźniejsza była Unia.  Dobrze oddaje to różnica celnych strzałów, która wyniosła: 16:3 na korzyść gospodarzy. Kilka razy efektownie interweniował Ihar Birkun, na którego tym razem w bramce Podhala, postawił trener Andriej Gusow.

Obraz gry zmienił się w drugiej tercji. W niej to Podhale doszło do głosu. Już w jednej z pierwszych ofensywnych akcji „Szarotek” Adrian Gajor chybił w sytuacji sam na sam z Clarkiem Saundersem. Po chwili Kanadyjczyk zatrzymał uderzenia Mateusza Bepierszcza i Petra Chalupki. Ten drugi, dokładnie równo z końcową syreną, kolejny raz uderzał na bramkę Unii i tym razem trafił w poprzeczkę. Sędziowie jeszcze analizowali tę sytuację na video, czy czasem krążek nie przekroczył linii bramkowej, ale nic takiego nie dostrzegli. W między czasie mocno „zagotował” Gusow. Szkoleniowiec Podhala nie mógł pogodzić się z decyzją o ukaraniu karą 2+10 min Bartłomieja Neupauera, szczególnie że w pierwszym momencie arbitrzy nie dostrzegli przekroczenia przepisów.

Tercja druga zakończyła się przepychanką między Michalem Vachovcem, a Miroslavem Zatko, ale ukarany został tylko nowotarżanin. I grając w liczebnym osłabieniu „Szarotki” w 80 sekundzie trzeciej tercji straciły gola. Uderzenie Ryana Glena, skutecznie dobił Eliezer Szerbatow. Po chwili to nowotarżanie przez dwie minuty grali z przewagą jednego zawodnika, ale bez powodzenia. Za to w 48 min – kiedy drużyny grały w pełnych zestawieniach – wyrównał Alan Łyszczarczyk, który sprytnie zmienił tor lotu krążka po strzale z linii niebieskiej Patryka Wsóła. Górale poszli za ciosem i w 52 min  gola zdobył, obsłużony świetnym podaniem przez Alexandera Petterssona, Timu Hiltunen. Unia odpowiedziała w 57 min. Birkuna mocnym strzałem po lodzie pokonał Glen. I tym razem nowotarżanie mieli duże pretensje do sędziego, bowiem wydaje się że chwilę wcześniej falowany był Emil Svec.

Wynikiem 2:2 zakończył się regulaminowy czas gry. W trzeciej minucie dogrywki gola na wagę zwycięstwa zdobył dla "Szarotek" Emil Svec.

Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ  2:3 po dogrywce (0:0, 0:0, 2:2, 0:1d.)

Bramki: 1:0 Szerbatow (Glen) 42, 1:1 Łyszczarczyk (Wsół, Vachovec) 48,  1:2 Hiltunen (Pettersson, F. Kapica) 51, 2:2 Glen 58, 2:3 Svec (Pettersson) 63

Podhale: Birkun – Chalopka, P. Wsół, Svec, Bepierszcz, Vachovec – Gajor, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Hiltunen - Sulka, Kamieniecki, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak oraz B. Wsół, F. Kapica, Bryniczka, Łyszczarczyk.

Sędziowali: Paweł Breske, Daniel Lipiński

Kary:  4 - 18 min (w tym 10 min dla Neupauera za niesportowe zachowanie)