YIP04057

W swoim trzecim i  zarazem ostatnim w świąteczno-noworocznej przerwie spotkaniu sparingowym, hokeiści KH Podhala Nowy Targ pokonali na własnym lodowisku Ciarko STS Sanok.

Trener Andriej Gusow nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Damiana Tomasika i Mateusza Bepierszcza. Do dyspozycji szkoleniowca byli już za to m.in. Oskar Jaśkiewicz i Kacper Guzik, dla których było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie spowodowanej urazami.

Pierwsza tercja zdecydowanie dla Podhala, którego gra w tej odsłonie mogła się podobać. Swoją dobrą grę i przewagę nowotarżanie udokumentowali trzema bramkami. Już w 22 sekundzie wynik meczu otworzył Emil Svec, po ładnej, składnej akcji z Michalem Vachovcem i Alanem Łyszczarczykiem. Minęło kilkanaście sekund i na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji Fabian Kapica. W 17 min na 3:0 trafił – po wymianie podań z Alexandrem Petterssonem – Timo Hiltunen.

YIP04046

Druga tercja już zdecydowanie bardziej wyrównana. Były momenty że to do sanoczan należała inicjatywa. Podopieczni Marka Ziętary byli jednak nieskuteczni. Najbliżej szczęścia był Riku Shivonen, po którego strzale krążek odbił się od poprzeczki bramki Podhala. W odpowiedzi – po drugiej stronie lodowiska - w słupek trafił Alan Łyszczarczyk. Parę chwil potem padł jedyny w tej części gry gol. Na listę strzelców wpisał się efektownym uderzeniem tuż pod poprzeczkę Pettersson.

Trzecia tercja miała bardzo podobny przebieg do drugiej. Sytuacje były z obu stron, ale skuteczniejsi byli nowotarżanie. W 47 min akcję rozpoczął i sfinalizował Bartłomiej Neupauer.  W  52 min swoje drugie trafienie w mecz zaliczył Hiltunen, po ładnym nagraniu od Petterssona. W 54 min z kolei Adrian Gajor sam wypracował sobie bramkę. W 55 min honorowego gola zdobyli sanoczanie, konkretnie Etu Elo który podłączył się pod ofensywną akcję swojego zespołu  i mocnym strzałem pokonał Przemysława Odrobnego.

Im bliżej było końca meczu tym atmosfera robiła się gorąca. W 49 min starli się Guzik z Jasperi Vikillą. Obu arbiter odesłał do szatni, podobnie jak protestującego Marka Strzyżowskiego. Kilka kolejnych decyzji sędziowskich nie spodobało się obu szkoleniowcom. Zaczęły puszczać nerwy. Sanoczanie mieli olbrzymie pretensje o atak Michala Vachovca ma Eemeli Pippo, po którym fiński napastnik na podejrzenie wstrząsu mózgu. W pewnym momencie doszło do ostrej wymiany zdań między trenerami. Dopiero syrena końcowa ostudziła emocje.

YIP04036

KH Tauron Podhale Now Targ – Ciarko STS Sanok 7:1 (3;0, 1:0, 3:1)

Bramki: 1:0 Svec (Vachovec, Łyszczarczk) 1,  2:0 F. Kapica (Bryniczka) 2, 3:0 Hiltunen (Pettersson, Neupauer) 17, 4:0 Pettersson (Hiltunen) 33, 5:0 Neupauer (Pettersson) 47, 6:0 Hiltunen (Pettersson, Neupauer) 52, 7:0 Gajor 54, 7:1 Elo 55

Podhale: Odrobny – Chaloupka, P. Wsół, Łyszczarczyk, Vachovec, Svec – Mrugała, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Kamieniecki, Sulka, F. Kapica, Bryniczka, Guzik oraz Jaśkiewicz, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

STS: Spesny – Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Bielec, Wilusz  - Kamieniew, Pippo, Elo, Vikilla, Sihvonen – Demkowicz, Białas, Bukowski, Witan, Filipek – Glazer, Skokan, Ginda, Dobosz.