IMG 9824

Piłkarze Podhala Nowy Targ czwartkowym przedpołudniowym treningiem, rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej trzecioligowych rozgrywek.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 24 zawodników. W tej grupie nie było już Mateusza Szukały, Damiana Mrówki, Grzegorza Janiczaka, Johnego Spike Gill oraz Błażeja Skórskiego, z usług których zrezygnowano. Indywidualnie, pod okiem fizjoterapeuty trenował, wracający do zdrowia Marek Mizia.

Pojawiło się kilka nowych, na tę chwilę na ogół anonimowych, postaci. Był w tym gronie m.in. Wojciech Kobylarczyk, który ostatnimi czasy grał w rezerwach Górnika Zabrze, a teraz nosi się zamiarem powrotu do Podhala, w którym występował w latach 2015-2018.

Pierwsze zajęcia trwały 90 minut, a trenerowi Marcinowi Zubkowi, asystował – tymczasowo – Stanisław Szpyrka.

IMG 9778

- Okres przygotowawczy zaczęliśmy już w połowie grudnia. Wtedy nasi zawodnicy przeszli kompleksowe testy motoryczne. Po tym okresie mieliśmy przerwę świąteczną, po której zaczynając od treningów indywidualnych w tym tygodniu, wróciliśmy do treningów grupowych - mówi Zubek - Okres przygotowawczy będzie  standardowym okresem, w którym poprzez odpowiednią pracę będziemy chcieli przywrócić zawodników do optymalnej formy fizycznej. To jest dla nas najważniejsze. Jedyna różnica jest w tym że, ten okres jest nieco krótszy niż zwykle. Rozgrywki ligowe ruszają już 27 lutego, tak więc poszczególne etapy będą o mniejszej objętości. Zespół tak jak wspominaliśmy wymaga korekt, na ten moment pracujemy nad tym by były one optymalne. Czeka nas na pewno intensywny czas i ciekawi przeciwnicy w meczach kontrolnych, chcemy ten czas dobrze wykorzystać - dodał szkoleniowiec Podhala. 

Nowotarżanie mają w planach 10 gier kontrolnych. Pierwszy 13 stycznia w Wisłą Kraków. Potem kolejno zmierzą się z rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała, Wierchami Rabka, Hutnikiem Kraków, Goczałkowicami Zdrój, rezerwami Cracovii, Popradem Muszyna, Ruchem Chorzów, rezerwami Górnika Zabrze  i Garbarnią Kraków.

IMG 9924