pnowak2

Były zawodnik m.in. Wisły Kraków, Cracovii, Lechii Gdańsk Paweł Nowak to nowy szkoleniowiec piłkarzy czwarto ligowej Watry Białka Tatrzańska.

Nowak „buty na kołku” zawiesił w 2017 roku. Łącznie na boiskach polskiej ekstraklasy rozegrał 237 mecze, w których zdobył 24 gole.  

Kibicom z Podhala jest znany z występów w Porońcu Poronin w latach 2014-2016.

Od czerwca 2018 roku do lipca 2020 roku pełnił rolę drugiego trenera pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, gdzie asystował Tomaszowi Kafarskiemu.

Praca w Białce Tatrzańskiej będzie dla niego debiutem w roli pierwszego szkoleniowca drużyny seniorskiej.

- Traktuję to na pewno w kategorii wyzwania. Jest mi bardzo miło, że prezes Rabiański zaufał mojej osobie i postaram się nie zawieść oczekiwaniom. Praca trenera to coś co chcę robić w życiu. Ja dopiero można powiedzieć raczkuję w tej robocie, ale sporo się już przez te dwa lata nauczyłem u boku trenera Kafarskiego.  Cieszę się, że trafiam do klubu dobrze zorganizowanego, gdzie będą dobre warunki do pracy jaką musimy wspólnie z zawodnikami wykonać, by potem  mieć tego efekty na boisku – podkreśla nowy opiekun piłkarzy z Białki Tatrzańskiej.

- Zdecydowaliśmy się na Pawła, bo przede wszystkim liczymy na jego ogromne doświadczenie. Cieszymy się, że taka postać trafia do klubu i wiążemy z tym duże nadzieje – mówi prezes Watry, Andrzej Rabiański.

Watra przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek rundy wiosennej 4 ligi pod wodzą Pawła Nowaka rozpocznie 18 stycznia.  

Fot. Sandecja Nowy Sącz