YIP09150

HOKEJ. W 26 kolejce spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ wygrali 2:1 wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice. To trzecia z rzędu wyjazdowa wygrana podopiecznych Andrieja Gusowa, którzy w tabeli wrócili na pozycję 6.

Początek meczu nie napawał optymizmem jeżeli chodzi o Podhale. Pierwsza tercja przebiegła bowiem pod wyraźne dyktando gospodarzy. Długo nie znajdywało to przełożenia na wynik. Nowotarżanie wybronili m.in. trzy okresy gry w liczebnym osłabieniu. Jednak 33 sekundy przed końcem, debiutujący w barwach GKS Białorusin Andrei Stepanow uderzył sprzed obrońców Podhala i Igor Birkun nie zdążył zareagować. Jeżeli chodzi o poczynania ofensywne nowotarżan to w pierwszych 20 minutach niewiele byli oni w stanie zdziałać pod bramką przeciwnika.

Za to w drugiej tercji oglądaliśmy zdecydowanie inne, lepsze oblicze „Szarotek”. Już w 52 sekundzie wyrównał - po kontrataku i wymianie podań z Bartłomiejem Neupauerem - Adrian Gajor. W kolejnych fragmentach tej odsłony to Podhale miało lepsze okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale szwankowała skuteczność. Pojedynki z Jurajem Simbochem przegrali m.in. Fabian Kapica, Neupauer i Gajor.

Ostatnie 20 minut wyrównane. Kluczowa dla końcowych losów spotkania okazała się 53 minuta. Wtedy to Podhale grając w liczebnej przewadze zadało decydujący cios. Autorem zwycięskiego gola był, wyrastający na czołową postać w drużynie, Timo Hiltunen. Fin celnie przymierzył spod linii niebieskiej. W końcówce po karze Roberta Mrugały było jeszcze nerwowo, ale wyrwać zwycięstwa nowotarżanie już sobie nie dali.

GKS Katowice – KH Tauron Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Stepanow (Fraszko, Krężołek) 20, 1:1 Gajor (Neupauer, Hiltunen) 21, 1:2 Hiltunen (Chaloupka, Vachovec) 53.

GKS: Simboch – Kruczek, Krawczyk, Fraszko, Pasiut, Stepanow – Marttinen, Franssila, Krężołek, Rothla, Kuronen – Andersson, Paszek, Michalski, Starzyński, Nahunko oraz Zieliński, Skrodziuk, Mularczyk, Adamus.

Podhale: Birkun – Chaloupka, P. Wsół, Svec, Vachovec, Guzik – Mrugała, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Jaśkiewicz, Worwa, Bryniczka, F. Kapica oraz Słowakiewicz, Bochnak.

Sędziowali: Paweł Breske, Wojciech Wyrcza.

Kary: 8-14 min