Screenshot 5 4

Jak informuje hoej.net, powołując  się na białoruski portal belarushockey.com, na celowniku Tauron Podhala Nowy Targ znalazł się rosyjski zawodnik Jewgienij Kurbatow.

Kurbatow ma 32 lata i jest wychowankiem Awtomobilista Jekaterynburg. Jest obrońcą (184 cm, 95 kg) od czarnej roboty. Dobrze radzi sobie w osłabieniach i nie boi się blokować strzałów. W swoim dorobku ma 243 mecze w KHL, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 16 asyst.

Grał też na jego bezpośrednim zapleczu (53 mecze, 4 gole, 8 kluczowych zagrań), a także na Słowacji, Ukrainie i ostatnio na Białorusi.

Tegoroczne rozgrywki rozpoczął w HK Homel. Ten zespół zajmuje trzecie miejsce w białoruskiej ekstralidze i do lidera – Junosti Mińsk traci 10 punktów.

A jak wygląda indywidualny dorobek rosyjskiego defensora? Otóż w 30 meczach zaksięgował 4 asysty, a na ławce kar spędził 72 minuty karne.

Na sam koniec dodajmy, że Jewgienij Kurbatow występował też w reprezentacji Rosji do lat 20. Zdobył z nią brązowy medal mistrzostw świata w 2008 roku, a także został najskuteczniejszym obrońcą turnieju (2 gole). Jego kolegami z szatni byli znakomity bramkarz Siergiej Bobrowski, czy Jewgienij Dadonow.

Źródło: hokej.net

Fot. sportarena.by