BAZ210113 115

Piłkarze Podhala Nowy Targ zainaugurowali serię meczów kontrolnych w zimowym okresie przygotowawczym. Na starcie przyszło im się zmierzyć z rywalem z najwyższej krajowej półki. W Myślenicach zagrali z krakowską Wisłą.

Choć mecz zakończył się wysoką porażką nowotarżan (0:5) to Ci zebrali sporo pochwał za swoją postawę m.in. z ust szkoleniowca „Białej Gwiazdy”

- Chcę pochwalić też rywala, który zaprezentował się z dobrej strony, będąc wartościowym sparingpartnerem – podkreślił Peter Hyballa w rozmowie  z Gazetą Krakowską.

Trener Podhala Marcin Zubek, także w pozytywnym świetle ocenia postawę swoich podopiecznych.

- Po zmianie trenera Wisła Kraków to inny zespół i to widać w sposobie ich gry. Mecz toczył się w trudnych warunkach szczególnie w drugiej połowie. Na pewno nie mogę być zadowolony z wyniku, oraz straconych bramek, gdzie powinniśmy się zachować bardziej odpowiedzialnie. Trzeba też powiedzieć że było w naszej grze, wbrew pozorom wiele dobrych momentów, to dla nas ważne. W spotkaniach z takim rywalem, chodzi o to by zobaczyć nasze słabe strony i to nad czym pracować, to nam się udało – powiedział trener piłkarzy Podhala.

A już w sobotę nowotarżanie – już na własnym boisku – w kolejnym meczu kontrolnym zmierzą się z rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała.

fot. wislakrakow.pl