treningii

Rządowe obostrzenia dotyczące korzystania z obiektów sportowych nie do końca jasno precyzowały kwestie treningów klubów piłkarskich z niższych lig. Dopiero teraz Małopolski Związek Piłki Nożnej wystosował komunikat, w którym wskazuje kto i na jakich zasadach może uczestniczyć w treningach i rozgrywać mecze sparingowe.

1. Mogą odbywać się mecze, treningi, sparingi, mecze towarzyskie, klubów zawodowych, profesjonalnych, czyli ogólnie ujmując - szczebel centralny, może również III Liga z uwagi na kontrakty profesjonalne zawodników, uważa się jak szczebel centralny.

2. Nie mogą odbywać się mecze,  treningi, sparingi, mecze towarzyskie, klubów amatorskich - seniorskich, od IV Ligi do Klasy C.

3. Mogą odbywać się mecze,  treningi, sparingi, mecze towarzyskie, klubów amatorskich, akademii piłkarskich - tylko dzieci i młodzieży  - za otrzymaną zgodą Małopolskiego ZPN - wydane zaświadczenie.

4. Może odbywać się Turniej o Puchar Prezesa PZPN - jest oficjalna zgoda, MZPN i Podokręgi otrzymały stosowne upoważnienie do organizacji.
 
Ważne ! Zaświadczenia/Upoważnienia wydawane przez MZPN dotyczą dzieci i młodzieży, nie seniorów.
 
Ważne ! Dotyczy również Sędziów, tzn. mogą sędziować w wymienionych przypadkach. Sędziowanie na zabronionych rozgrywkach, meczach, treningach, sparingach i meczach towarzyskich jest niedozwolone. Osoby odpowiedzialne za obsadę zawodów nie mogą legalnie delegować sędziów na zabronione zawody. Małopolski Związek Piłki Nożnej / Podokręgi nie ponoszą odpowiedzialności za wydarzenia i nałożone na uczestników nielegalnych zawodów ewentualne kary i mandaty. Odpowiedzialność MZPN /Podokręgów dotyczy tylko i wyłącznie  za delegowanie na legalne zawody. 

W przypadku naruszenia i niedostosowania odpowiedzialność spoczywa na osobie, która zawiniła i nie dostosowała się do wymogów i obostrzeń, np. sędzia X sędziował nielegalny sparing - naruszenie, nie może, jeżeli delegował go obsadowy Podokręgu A - naruszenie, nie może;

1. Cracovia I - Cracovia II (IV Liga) - może
2. Hutnik Junior Starszy - Hutnik Junior Młodszy - może
3. Wisła Kraków I - Podhale Nowy Targ (III Liga) - może
4. Garbarnia Kraków (II Liga)  - BKS Bochnia (IV Liga) - nie może
5. Puszcza Niepołomice (I Liga) - Tarnovia Tarnów (IV Liga) - nie może
6. Prądniczanka Kraków (KO) - AS Progres Kraków (Młodzieżowy) - nie może

Na tę chwile obostrzenia mają obowiązywać do 31.01