YIP07957

HOKEJ. Na inaugurację czwartej, ostatniej rundy sezonu zasadniczego hokeiści Turon Podhala Nowy Targ gładko przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. Tym samym „Pasy” zepchnęły „Szarotki” na siódme miejsce w tabeli.

W barwach Podhala zadebiutował czeski obrońca Karel Kubat.

Od samego początku przeważała Cracovia. W pierwszej tercji jeszcze nie przełożyło się to na wynik, ale w drugiej już tak. W ciągu 5 minut gospodarze zdobyli trzy gole. Najpierw po strzale Stephana Csamango i nie najlepszej interwencji Igora Birkuna, skuteczną dobitką popisał się Joseph Widmar. W 27 min kontrę „Pasów” sfinalizował Eryk Nemec, a w 29 min faulowany przez Roberta Mrugałę, Damian Kapica w efektowny sposób wykorzystał rzut karny.

Podhale w ofensywie w pierwszych dwóch tercjach praktycznie nie istniało. Poza sytuacją z końcówki pierwszej odsłony, kiedy Emil Svec przegrał pojedynek 1 na 1 z Michaelem Petraskiem, nowotarżanie praktycznie nie zagrażali bramce gospodarzy.

W trzeciej odsłonie „Szarotki” próbowały jeszcze coś zdziałać. Atakowały, stwarzały okazje ale były nieskuteczne. Długimi okresami nowotarżanie w tej części gry grali w liczebnej przewadze. Przez 17 sekund mieli na lodzie nawet dwóch zawodników więcej. Sposobu na Petraska jednak nie znaleźli. Bramkarzowi "Pasów" sprzyjało też szczęście. Dwukrotnie w sukurs przyszedł mu słupek. Najpierw trafił w niego Emil Svec, a po chwili Michal Vachovec.

Comarch Cracovia – Tauron Podhale 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Widmar (Drzewiecki, Csamango) 24, 2:0 Nemec (D. Kapica) 27, 3:0 D. Kapica 29 z karnego.

Cracovia: Petrasek – Gula, Saur, Brynkus, Nemec, D. Kapica – Dudas, Gutwald, Ferrara, Welsh, Nejezechleb – Doherty, Jeżek, Goodwin, Murphy, Franek – Gosztyła, Drzewiecki, Kamiński, Csamango, Widmar. .

Podhale: Birkun – Chaloupka, P. Wsół, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Mrugała, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Jaśkiewicz, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa oraz Kubat, Guzik, Bryniczka, F. Kapica.

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kasprzyk.