IMG 0400

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ w swoim drugim spotkaniu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym przegrali na własnym boisku 1:2 z rezerwami ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko Biała.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej gola pierwsi zdobyli nowotarżanie. Po podaniu od Macieja Tonii, na listę strzelców wpisał się testowany słowacki napastnik Samuel Budinsky. W końcówce goście zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa. Wyrównali po błędzie Dawida Dynarka, a dosłownie w swojej ostatniej akcji meczu zdobyli zwycięską bramkę po rzucie rożnym.

- Trudne warunki. Ciężko było utrzymać się na nogach. Do momentu kiedy mieliśmy na boisku doświadczonych zawodników, wyglądało to całkiem nieźle. Młodzi zawodnicy, którzy weszli na boisku nie zdołali utrzymać prowadzenia. Wynik jednak na tę chwile nie ma żadnego znaczenia. Teraz jest czas właśnie na to aby dawać się ogrywać zawodnikom mniej doświadczonym i przyglądać się zawodnikom testowanym – powiedział po meczu trener Podhala, Marcin Zubek.

Oprócz Budinskiego w nowotarskim zespole sprawdzani byli m.in. Dominik Skiba z Górnika Zabrze, Patryk Abbassi z Ursusa Warszawa i Bartłomiej Porębski z Akademii Podhala.

Z różnych powodów brakowało Daniela Wajsaka, Mateusza Mianowanego, Damiana Lepiarza, Michała Dudka i Kamila Palacza.

Ze względu na restrykcje narzucone przez MZPN odnośnie zakazu rozgrywania spotkań sparingowych przez zespoły z niższych klas rozgrywkowych, zmianie uległ harmonogram kolejnych gier kontrolnych Podhala.

Zamiast zaplanowanego w pierwszej wersji sobotniego meczu z Wierchami Rabka, nowotarżanie dzień wcześniej zmierzą się z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz.

 NKP Podhale Nowy Targ – Podbeskidzie II Bielsko Biała 1:2 (0:0)

Bramka dla Podhala: Budinsky 64.

Podhale: Styrczula (46 Matoga) – Wójciak (46 Smoleń), Tkocz, Lewiński ( 70 Porębski), Dynarek, Tonia (60 Wójciak), Nawrot (75 Abbassi) Kobylarczyk (46 Budinsky), Surmak (60 Bryja), Molis (60 Potoniec), Grunt (46 Skiba; 75 Burnat)