YIP00829HOKEJ. Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ po serii trzech porażek, wreszcie poczuli smak zwycięstwa. W Sosnowcu nowotarżanie - nie bez problemów - ograli tamtejsze Zagłębie i po przegranej Cracovii w Toruniu, ponownie wskoczyli na szóste miejsce w tabeli.

Trener „Szarotek” Andriej Gusow wreszcie miał do dyspozycji pełne cztery formacje. Umożliwił to m.in powrót do zdrowia Filipa Wielkiewicza i transfer Damiana Szurowskiego. W składzie zabrakło za to Przemysław Odrobnego. W bramce wystąpił Igro Brikun, a rolę rezerwowego pełnił Paweł Bizub.

Pierwsza tercja ze wskazaniem na Podhale, które swoją przewagę udokumentowało golem z 11 min. Podczas liczebnej przewagi nowotarżan, Karel Kubat uderzył spod linii niebieskiej, a Adrian Gajor zmienił to lotu krążka. Wcześniej m.in w słupek bramki gospodarzy trafił Kacper Guzik.

Za to o drugiej tercji w wykonaniu „Szarotek” najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Najpierw Podhalanie zaprzepaścili serię gier w liczebnej przewadze. Nawet mając na lodzie o dwóch zawodników więcej – i to dwukrotnie – nie potrafili trafić do bramki Michał Czernika. Potem sami zaczęli faulować i ponieśli tego surowe konsekwencje. W odstępie 10 minut sosnowiczanie zdobyli trzy gole, z których dwa w okresie gry 5 na 4.

Od początku trzeciej tercji Podhalanie rzucili się w szaleńcy pościg i błyskawicznie przyszły tego efekty. W odstępie zaledwie 98 (!) sekund nowotarżanie przechylili szalę zwycięstwa! Gola kontaktowego zdobył mocnym strzałem Bartłomiej Neupauer, wyrównał po indywidualnej akcji Emil Svec, a bramkę -  jak się okazało na wagę zwycięstwa - zdobył Timu Hiltunen.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Bramki: 0:1 Gajor (Kubat, Pettersson) 11, 1:1 Lescovc (Rybikin, Smal) 30, 2:1 Baszyrow (Nikiforow, Wasiljew) 39, 3:1 Nikiforow (Wasiljew, Lescovc) 40, 3:2 Neupauer (Gajor, Hiltunen) 42, 3:3 Svec (Kubat, Vachovec) 43, 3:4 Hiltunen (Pettersson ,Gajor) 43.

Podhale: Brikun – Chaloupka, Kubat, Svec, Bepierszcz, Vachovec – Jaśkiewicz, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Mrugała, Guzik, Bryniczka, Wielkiewicz – Wsół, Szurowski, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa.

Kary: 14-16 min.