YIP07558

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ pokonali 6:1 na własnym lodzie najsłabszy w lidze zespół Stoczniowca Gdańsk.  Dyspozycja nowotarżan wciąż jednak pozostawia wiele do życzenia.

Podhale wystąpiło w identycznym zestawieniu jak w piątek w Sosnowcu. Ponownie poza kadrą meczową znalazł się Przemysław Odrobny.

Pierwsza tercja bez bramek. Przeważali gospodarze, ale gorących momentów pod bramką przyjezdnych nie było za wiele. Jeżeli już, to pewnie interweniował Michał Kieler.

„Worek z golami” nowotarżanie rozwiązali na początku drugiej tercji, wykorzystując najpierw podwójną,  a następnie pojedynczą liczebną przewagę. W odstępie ledwie 24 sekund na listę strzelców wpisali się kolejno Michal Vachovec i Emil Svec. W kolejnych fragmentach tej odsłony „Szarotki’ jeszcze kilka razy grały z przewagą jednego, albo dwóch zawodników, ale był w tym elemencie na tyle nieporadne, że podwyższyć prowadzenia nie zdołały.

YIP07586

W trzecie tercji tylko krótkimi okresami zespoły grały w pełnych zestawieniach. Kary sypały się z obu stron. I w 50 min – niemal równo z końcem kary jednego  nowotarżan - przyjezdni złapli kontkt. Igora Brikuna mocnym strzałem spod linii niebieskiej pokonał Mateusz Strużyk.

Goście poczuli szansę, ale szybko ich zapędy szybko ostudził Ernest Bochnak, który z bliska dobił strzał Adriana Słowakiewicza. W końcówce nowotarżanie jeszcze przypieczętowali wygraną golami Timu Hiltunena, Słowakiewicza i Jakuba Worwy, nieco zamazując kiepski obraz jaki po sobie w tym  meczu pozostawili.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKH Stoczniowiec Gdańsk 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)

Bramki: 1:0 Vchovec (Hiltunen) 23, 2:0 Svec (Bepierszcz, Chaloupka) 23, 2:1 Strużyk (Pesta) 50, 3:1 Bochnak (Słowakiewicz) 54, 4:1 Hiltunen (Gajor) 56, 5:1 Słowakiewicz (Szurowski) 57, 6:1 Worwa (Szurowski, Słowakiewicz) 58.

Podhale: Brikun – Chaloupka, Kubat, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Gajor, Jaśkiewicz, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Mrugała, Guzik, Bryniczka, Wielkiewicz – P. Wsół, Szurowski, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa.

Stoczniowiec: Kieler – Mat. Rompkowski, Zaurski, Strużyk, Pesta, Stasiewicz – Wala, Leśniak, Vitek, Mocarski, Zając – Liśkiewicz, Mac. Rompkowski, Mac. Rybak, Drozd, Wołoszyk – Niedźwiedzki, Drąg, Łabinowicz, Sadowski, Bandarenka.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Marcin Polak.

Kary: 6 - 22 min.