YIP06888

HOKEJ. Hokeiści Tauron Podhale Nowy Targ po raz trzeci w tym sezonie - tym razem po serii rzutów karnych - pokonali Re Plast Unię Oświęcim.

W bramce Podhala po dłuższej przerwie pojawił się Przemysław Odrobny i miał olbrzymi wkład w wygraną. Nie wystąpił jeszcze pozyskany kilka dni temu Białorusina Aleksandr Kułakow.  Za to w szeregach oświęcimian długa była lista nieobecnych. Z różnych względów zabrakło  Jakuba Wanackiego, Victor Bartleya, Gilbert Brulego, Miłosza Noworyty i Daniła Oriechina.

Regulaminowy czas gry nie tylko nie przyniósł rozstrzygnięcia, ale też nie oglądaliśmy w nim gola.

W pierwszej tercji oba zespoły raziły przede wszystkim brakiem skuteczności w okresach gry w liczebnej przewadze. Oświęcimianie przez 104 sekundy mieli na lodzie nawet dwóch zawodników więcej.

W drugiej odsłonie bliżej zdobycia bramki byli gospodarze. Dwa razy po strzale Karela Kubata krążek otarł się o słupek. Raz od utraty gola gości uratował z kolei Patrik Luza, który w ostatnim momencie zdjął „gumę” z kija – mającego przed sobą pustą bramkę -  Emila Sveca.

W trzeciej tercji do głosu doszli oświęcimianie, którzy zaczęli kreować zdecydowanie więcej sytuacji.  Kolejne okazje mieli Gregor Koblar, Aleksiej Trandin, Eliezer Szerbatow i Luka Kalan, ale górą w tych pojedynkach był Odrobny.

YIP06793

Dodatkowe 5 minut - mimo bramkowych sytuacji z obu stron - także nie wyłoniło zwycięzcy. Potrzebne do tego były rzuty karne. W tym elemencie górą byli nowotarżanie. Autorem zwycięskiego trafienia był Emil Svec.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 1:0 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:0). Karne 3:1

Bramki: 1:0 Svec - decydujący karny.

Karne: Neupauer -, Kowalówka -, Vachovec +, Trandin +, Szurowski -, Glenn -, Svec +, Da Costa -, Hiltunen +

Podhale: Odrobny – Chaloupka, Kubat, Svec, Vachovec Bepierszcz – Jaśkiewicz, Gajor, Pettersson, Neupauer, Hiltunen – Sulka, Mrugała, Guzik, Bryniczka, Babincew – Wsół, Szurowski, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa.

Unia: Saunders – Glenn, Luza, McKenzie, Kalan, Piotrowicz – Malicki, Pretnar, Szerbatow, Da Costa, Dudkiewicz – Bezuska, Zatko, Garszyn, Trandin, Koblar – Noworyta, Prusak, Kowlówka, Krzemień, Przygodzki.

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski.

Kary: 20 (w tym 10 min dla Kubata za niesportowe zachowanie) - 8 min.