boiskopodhle

Piłkarze Podhala Nowy Targ odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Na własnym stadionie nowotarżanie 4:0 pokonali czwartoligowy zespół Popradu Muszyna.

Mecz toczony w bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy obfitych opadach marznącego śniegu.

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Już w 1 minucie wynik otworzył Kamil Palacz, finalizując dogranie z bocznego sektora boiska. Na 2:0 w 20 min podwyższył Grunt, po wcześniejszej wymianie podań między Nawrotem i Tonią. W 32 min na 3:0 trafił głową Arkadiusz Lewiński, a autorem bramki numer był aktywny na całej szerokości i długości boiska Rafał Surmiak.

Kolejną nową twarzą w zespole Marcina Zubka jest Patryk Serafin. To 24 letni wychowanek Hutnika Kraków, który w swojej dotychczasowej karierze reprezentował też barwy Cracovii, Rakowa Częstochowa a ostatnio Garbarni Kraków. Jesienią zaliczył 10 występów na poziomie II ligi.

NKP Podhale Nowy Targ – Poprad Muszyna 4:0 (4:0)
Bramki:  1:0 Palacz 1, 2:0 Grunt 20, 3:0 Lewiński 32, Surmiak 37.
NKP Podhale: Styrczula (46 testowany) –  Janso (Smoleń, Bryja), Tkocz (46 Jeziorski), Lewiński (Tkocz), Dudek, Tonia (60 Wójciak) - Nawrot (46 Budinski, 75 Burnat), Dynarek (Kobylarczyk), Palacz (46 Molis), Surmiak (46 Serafin) -  Grunt (46 Lepiarz).