YIP07473

Kacper Guzik nie będzie miło wspominał wyjazdowego starcia z KH Energą Toruń (0:4). Skrzydłowy Tauronu Podhala Nowy Targ doznał w nim groźnie wyglądającej kontuzji.

Była 40. minuta gry. Nowotarżanie wprowadzali krążek do toruńskiej tercji, a Kacper Guzik został trafiony kijem w oko przez Dienisa Sierguszkina. Napastnik „Szarotek” padł na lód jak rażony piorunem.

Początkowo sędziowie główni, czyli Krzysztof Kozłowski i Marcin Polak puścili grę. Podwójną karę mniejszą dla Sierguszkina nałożyli dopiero po protestach ekipy z Nowego Targu i wzajemnych konsultacjach. W wielu podobnych sytuacjach sędziowie decydowali się jednak na karę większą i karę meczu.

Tymczasem Kacper Guzik doznał poważnej kontuzji oka. Lekarze zabronili mu wysiłku fizycznego do 4 marca. Oznacza to, że może nie zagrać już w tym sezonie.

źródło: hokej.net