YIP09199

HOKEJ. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ - po dwóch kolejnych porażkach w dodatku bez strzelonej bramki -  pokonali na własnym lodowisku 3:1 GKS Katowice i utrzymali szóstą pozycję w tabeli.

Trener Podhala Andriej Gusow -  w porównaniu z ostatnimi meczami sprzed przerwy -  dokonał zmian w każdej formacji.  W składzie „Szarotek” zadebiutował też doświadczony, białoruski napastnik Aleksandr Kułakow.

Pierwsza tercja wyrównana, ale bez bramek, mimo sporej ilości szans z obu stron. Oba zespoły zmarnowały m.in. po dwa okresy gry w liczebnych przewagach. Gospodarze grając z przewagą jednego zawodnika bliscy byli nawet straty gola, ale Jesse Rothla przegrał pojedynek jeden na jeden z Igorem Brikunem. Dla Podhala najlepsze okazje w tej odsłonie mieli Kasper Bryniczka i Michal Vachovec. W pierwszym przypadku skutecznie interweniował Maciej Miarka, a w drugiej sytuacji napastnik „Szarotek” nie trafił w ogóle w bramkę.

YIP09249

W pierwszych minutach drugiej tercji aktywniejsze było Podhale, ale to goście w 28 minucie cieszyli się z otwarcia wyniku. Zaraz po wyjściu z ławki kar Tomas Kubalik w sytuacji sam na sam pokonał Brikuna. Przez kilka kolejnych  minut nowotarżanie zaczęli seryjnie łapać kary. Katowiczanie jednak tego nie wykorzystali. To zemściło się na nich w 38 minucie.  Do remisu doprowadził Vachovec, który zmienił tor lotu krążka po strzale Petra Chaloupki.

W 49 minucie Podhale objęło prowadzenie w nieco kuriozalnych okolicznościach. Maciej Sulka mimo ostrego kąta wrzucił krążek w kierunku bramki GKS, ten odbił się jeszcze od jednego z zawodników GKS i wpadł za plecy Miarki. „Szarotki” mogły pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. Miały ku temu kilka niezłych okazji, ale zabrakło skuteczności. Skarcić mógł ich Andriej Stepanow, który po błędzie Emila Sveca, minął już Brikuna, ale w ostatniej chwili krążek uciekł mu z kija.

W końcówce gospodarze najpierw przetrwali kolejne liczebne osłabienie, a potem grając z przewagą jednego zawodnika przypieczętowali wygraną golem Timu Hiltunena.

KH Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Bramki: 0:1 Kubalik (Rothla, Zieliński) 28. 1:1 Vachovec (Kubat, Chaloupka) 38, 2:1 Suulka 49, 3:1 Hiltunen (Pettersson, Neupauer) 60

Podhale: Brikun – Chaloupka, Kubat, Hiltunen, Vachovec, Pettersson – Jaśkiewicz, Gajor, Babincew, Neupauer, Kułakow – Sulka, Mrugała, Bepierszcz, Bryniczka, Svec – Wsół, Szurowski, Kapica, Słowakiewicz, Worwa.

Katowice: Miarka  – Krawczyk, Lamin, Krężołek, Pasiut, Stepanow – Marttinen, Mularczyk, Kuronen, Rothla, Kubalik – Kruczek, Wajda, Michalski, Starzyński, Fraszko – Anderson, Zieliński, Wanat, Nahunko, Adamus.

Sędziowali: Paweł Breske, Krzysztof Kozłowski.