YIP09789

Wyjazdową porażką 2:5 z Ciarko STS Sanok hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ zakończyli sezon zasadniczy. „Szarotki” ostatecznie do play-off przystąpią z siódmego miejsca i w pierwszej rundzie (do czterech wygranych) ich rywalem będzie drużyna JKH Jastrzębia.

Od samego początku fatalnie ten mecz się układał dla podopiecznych Andrieja Gusowa, którzy już pierwszą tercję przegrali 0:2. Powodem tego była przede wszystkim ich olbrzymia nieskuteczność. Nowotarżanie seryjnie bowiem marnowali dogodne do zdobycia gola sytuacje. Nawet grając przez 83 sekundy w liczebnej przewadze, nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego w sanockiej bramce Patrika Spesnego.

To też błyskawicznie się zemściło i chwilę po tym jak sanoczanie wybronili podwójne liczebne osłabienie, po kontrataku prowadzenie dał im, obchodzący w tym dniu dwudzieste urodziny Maciej Witan.  Jak należy rozgrywać liczebną przewagę sanoczanie pokazali nowotarżanom w 16 min. Świetną akcję fińskiego duetu Riku Shivonen – Etu Elo, sfinalizował ponownie Witan.

W drugiej tercji obraz gry się nie zmienił. Podhalanie w ofensywie dalej bili „głową w mur”. W defensywie zaś zaczęli seryjnie łapać kary i w 35 minucie kosztowało ich to stratę trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Jasperi Vikila, który skutecznie dobił strzał Eemeli Pipo.

W ostatnich 20 minutach nowotarżanie sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką i  już nawet nie podjęli próby pościgu za gospodarzami. Ci z kolei przypieczętowali wygraną dwiema bramkami, w obu przypadkach kolejny raz wykorzystując liczebną przewagę. Najpierw do bramki Odrobnego trafił Eetu Elo, a następnie Witan. Przy prowadzeniu 5:0 sanoczanie nieco poluzowali swoje szeregi defensywne i w odstępie 24 sekund golami Fabiana Kapicy i Adriana Gajora nowotarżanie zmniejszyli rozmiary porażki.

Play-off rusza 23 lutego. Pierwsze dwa mecze (24 i 25 lutego) Podhale rozegra w Jastrzębiu, dwa następne (28 lutego i 1 marca)  w Nowym Targu. Jeżeli po 4 meczach losy rywalizacji nie będą rozstrzygnięte to terminy ewentualnych kolejnych meczów to: 4 marca (Jastrzębie), 6 marca (Nowy Targ) i 8marca (Jastrzębie).

Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Bramki: 1:0 Witan (Sihvonen, Elo) 11 2:0 Witan (Elo) 16, 3:0 Vikilla (Piipo, Elo) 35, 4:0 Elo (Vikilla, Piippo) 47, 5:0 Witan (Elo, Vikila)  56 5:1 Kapica 58, 5:2 Gajor (Hiltunen, Pettersson) 58.

Podhale: Odrobny – Kubat, Chaloupka, Babincew, Vachovec, Kułakow – Jaśkiewicz, Gajor, Hiltunen, Neupauer, Pettersson – Sulka, Mrugała, Bepierszcz, Bryniczka, Svec – P. Wsół, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, F. Kapica.

Kary: 41 min - 34 min.