zespol

Piłkarze Podhala Nowy Targ już w sobotę meczem na własnym boisku z Lewartem Lubartów (początek godz. 14.30)  wznawiają rozgrywki grupy IV 3 ligi. Do rundy wiosennej nowotarżanie przystępują z 9 miejsca w tabeli i z 31 punktami w dorobku.

Strata do lidera z Puław to aż 17 punktów i raczej trudno uwierzyć w to – choć wiosną kolejek jest aż 20 do rozegrania -   by podopieczni Marcina Zubka te stratę zniwelowali i osiągnęli przed sezonowy cel jakim był awans do 2 ligi. Miejsce na „pudle” wydaje się za to jak najbardziej realne.

Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe to – zgodnie z zapowiedziami - zimą dużo się działo. Ruchy były w obie strony. Odeszło aż 11 zawodników, przyszło 9. Trzon zespołu nie został jednak naruszony. Liderów drużyny dalej należy  upatrywać w kwartecie: Dawid Dynarek, Mateusz Mianowany, Michał Nawrot i Arkadiusz Lewiński. Szalenie ciekawie zapowiada się rywalizacja w ataku Damiana Lepiarza z Michałem Gruntem bowiem -  jak można wywnioskować z meczów kontrolnych -  dla obu miejsca na boisku raczej nie będzie.

Z nowych zawodników duże nadzieje pokłada się przede wszystkim w mającym międzynarodowe doświadczenie Słowaku Oliverze Janso. Ma on w końcu rozwiązać problem na lewej stronie defensywy. Wiele pozytywnych recenzji w meczach kontrolnych zebrał Rafał Surmiak. Także Kamil Palacz ma duże szanse by być wiodącą postacią w drużynie. Ciekawą postacią wydaje się też młody Maksymilian Tkocz, wypożyczony z rezerw poznańskiego Lecha. 

Zespół rozegrał w okresie zimowym 8 meczów sparingowych. Ich bilans to 6 porażek, 1 zwycięstwo i 1 remis. Optymistycznie więc to nie wygląda, ale też trzeba pamiętać, że nowotarżanie na ogół mierzyli się z drużynami z wyższych lig (m.in. Wisłą Kraków, Sandecją Nowy Sącz), a trener Marcin Zubek mocno rotował składem, dając szansę dużej grupie młodych wychowanków Akademii Piłkarskiej.

Na co więc stać górali wiosną? Trudno jednoznacznie wyrokować. Wydaje się, że potencjał zespołu jest większy niż jesienią. Z drugiej strony ilość rotacji i  zmiana systemu gry może odbić się na wynikach, szczególnie na starcie rundy. Czas powinien być więc sprzymierzeńcem zespołu. Pytanie tylko czy cierpliwości starczy włodarzom, których aspiracje były w tym sezonie bardzo wysokie, a jesień bardzo mocno je zweryfikowała.

- Dużo zmian w zespole, także w sztabie szkoleniowym. Zmienił się też nasz pomysł na grę. Dużo tego jak na tak krótki czas. Na pewno nie jestem też zadowolony do końca z przygotowań. Raz powodem tego są te rotacje, a dwa pogoda która nie pozwoliła nam na realizację w stu procentach tego co mieliśmy założone. Nie jest to jednak żadne alibi. Będziemy robić wszystko aby ta runda była lepsza niż poprzednia. Mimo że w meczach kontrolnych różnie to wyglądało to ja bardzo wierzę w ten zespół i w to że na koniec sezonu uplasujemy się wysoko w tabeli. Uważam, że zmiany które dokonaliśmy wiosną sprawiły, że mamy dzisiaj zespół bardziej wszechstronny, jako sztab mamy zdecydowanie większe warianty wyboru, z czym jesienią mieliśmy spore problemy   - uważa szkoleniowiec zespołu Marcin Zubek

- Okres tych trzech  miesięcy przygotowań poświęciliśmy głównie nad doszlifowaniem elementów taktycznych. Zmieniliśmy troszkę system gry, ale model jest ten sam. Nowi zawodnicy myślę, że dodadzą jakości i świeżości, ale wszystko zweryfikuje boisko. Co do meczów sparingowych to na pewno nie zawsze wynik końcowy, oddawał to co działo się na boisku. Na ogół traciliśmy gole po prostych, indywidualnych błędach, które mam nadzieję, że w lidze już się nam nie będą przytrafiać.  Uważam, że stać nas na to aby  spokojnie myśleć o miejsce w pierwszej trójce na koniec sezonu  -  ocenił kapitan zespołu Dawid Dynarek

zespol

KADRA ZESPOŁU WIOSNA 2020/2021

Adres: ul. Kolejowa 161, 34-400 Nowy Targ; tel. +48 18 266 52 30. Adres internetowy: www. nkp.podhale.pl

marcin zubekTRENER MARCIN ZUBEK

maciej gadowski

II TRENER MACIEJ GADOWSKI

kwiecien

TRENER BRAMKARZY RAFAŁ KWIECIEŃ 

marczyk

KIEROWNIK ARKADIUSZ MARCZYK 

Malarek

FIZJOTERAPEUTA BARTŁOMIEJ MALAREK 

buczek jan

KIEROWNIK TECHNICZNY JAN BUCZEK 

matogaBartosz Matoga ur. 31.10.2002

styrczula

Maciej Styrczula 6.04.2001

bryja

 Piotr Bryja ur. 27.01.2001

dudek

Michał Dudek ur. 26.03.1994

Janso

Oliver Janso ur. 8.10.1993

jeziorski

Szymon Jeziorski ur. 1.07.2000

lewiński

Arkadiusz Lewiński ur. 18.08.1990

Tkocz

Maksymilian Tkocz ur. 26.01.2002

Tonia

Maciej Tonia ur. 24.02.1999

wójciak

Szymon Wójciak ur. 12.07.2003

budinsky

Samuel Budinsky 9.04.1998

burnat

Jakub Burnat ur. 04.08.2003

dynarek dawid

Dawid Dynarek ur. 09.03.1989

grunt

Michał Grunt ur. 10.09.1993

kobylarczyk

Wojciech Kobylarczyk ur. 6.04.2000

Lepiarz

Damian Lepiarz ur. 30.07.1994

MINOWANY

Mateusz Mianowany ur. 16.09.1990

molis

 Juliusz Molis ur. 29.09.2001

nawrot

Michał Nawrot ur. 09.08.1990

palacz

Kamil Palacz ur. 21.06.2000

serafin

Patryk Serafin ur. 3.09.1996

surmiak

Rafał Surmiak ur. 1.02.1996

Przybyli:  Rafał Surmiak (Stal Stalowa Wola), Kamil Palacz, Piotr Bryja (Sandecja Nowy Sącz), Maksymilian Tkocz (Lech II Poznań), Oliver Janso (Komarno, Słowacja), Patryk Serafin (Garbarnia Kraków), Wojciech Kobylarczyk (Górnik II Zabrze), Szymon Jeziorski (Puszcza II Niepołomice), Samuel Budinsky (Lucenec, Słowacja)


Odeszli: Daniel Wajsak (Błękitni Stargard), Damian Mrówka, Błażej Skórski (Lubań Maniowy), Johny Spike Gil (powrót do Anglii), Grzegorz Janiczak (KS Wiązownica), Grzegorz Misiura (Wierchy Rabka), Jarosław Potoniec (wyjazd za granice), Marek Mizia (kontuzja), Kacper Smoleń (Poprad Muszyna), Mateusz Szukała (szuka klubu), Dawid Witkowski (GKS Jastrzebie – w trakcie rundy jesiennej).