mmkshokejjunmlodszy

Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ pewnie pokonali w trzecim meczu grupowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych drużynę MOMS Tychy i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej strefy medalowej.

Od samego początku nowotarżanie zaznaczyli swoją inicjatywę i już w 5 min. spotkania rozwiązali „worek z bramkami”. W momencie gry w liczebnej przewadze, tyskiego bramkarza pokonał Malasiński. 4 minuty później na 2:0 podwyższył Jarczyk. W kolejnych minutach nowotarżanie seryjnie stwarzali sobie bramkowe okazje, ale na gola numer trzy przyszło nam poczekać aż do 26 min. Jego autorem był Słowakiewicz. Kolejne dwa gole „Szarotek” dzieliło jedynie 30 sekund. Najpierw Trzebunia, a potem Maciaś zapisali się w protokole meczowym. Ta sama dwójka zawodników zdobyła dla Podhala bramki numer 6 i 7, a wygraną przypieczętował Sarniak.

Warto też podkreślić kolejny świetny występ w bramce Podhala Szymona Klimowskiego.

MMKS Podhale Nowy Targ – MOSM Tychy 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Bramki: 1:0 K. Malasiński (Trzebunia – Szlembarski) 5, 2:0 Jarczyk – K. Malasiński 9, 3:0 Słowakiewicz – Valtonen – Długopolski 26, 4:0 Trzebunia – Szlembarski 29, 5:0 Maciaś – Michalski – Valtonen 29, 6:0 Trzebunia – Szlembarski – Michalski 34, 7:0 Maciaś – Michalski 52, 8:0 Sarniak – Michalski – Jarczyk 56.

MMKS Podhale: Klimowski – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia -  Maciaś, Słowakiewicz, Długopolski, Michalski, Valtonen - Nykaza, Sulka, Leja, Pudzisz,  Worwa – Bury, Sokół, Luberda, Łojas,  Rączka.