YIP04620k

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali 2:3 drugie wyjazdowe ćwierćfinałowe spotkanie z drużyną JKH Jastrzębie.

W porównaniu z pierwszym meczem w składzie Podhala zabrakło kontuzjowanego Rosjanina Semena Babincewa. W jego miejsce do składu wskoczył Ernest Bochnak. Z kolei gospodarze radzić sobie musieli bez Łotysza Marisa Jassa, którego zastąpił Patryk Matusik.

Pierwsza tercja remisowa 1:1. W 3 min prowadzenie objęło Podhale, które wykorzystało pierwszy w meczu okres gry w liczebnej przewadze. Pod bramkę JKH zapędził się Adrian Gajor i na raty pokonał Patrika Nechvatala. Riposta gospodarzy była szybka. W 5 min Kamil Wróbel zza bramki zagrał do Radosława Sawickiego, a ten przymierzył w górny róg. W kolejnych fragmentach lepsze bramkowe okazje mieli nowotarżanie. Najlepszą zdecydowanie Michal Vachovec, który przegrał pojedynek 1 na 1 z Nechvatalem.

Druga tercja bardzo wyrównana, z wieloma sytuacjami z obu stron. To jednak gospodarze cieszyli się z jedynego w tej odsłonie trafienia. W 27 min , w dużym zamieszaniu pod nowotarską bramką, Kamil Górny posłał krążek miedzy parkany Igora Brikuna. Graczom „Szarotek” brakowało w akcjach ofensywnych precyzji, ale też i odrobiny szczęścia. M.in. po strzale Vachovca krążek trafił w słupek.

W trzeciej tercji nowotarżanie starali się przejąć inicjatywę. Długo jednak bez efektu nacierali na bramkę Nechvatala. Wreszcie w 55 min Alexanderr Pettersson spod bandy zagrał na przeciwległą stronę do Gajora, a ofensywnie usposobiony obrońca „Szarotek” efektownym uderzeniem w górny róg bramki JKH wyrównał stan meczu na 2:2. Długo jednak nowotarżanie nie nacieszyli się tym golem.. W 58 min gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Co prawda strzał Martina Kasperlika Brikun obronił, ale z dobitką popędził Roman Rac.

79 sekund przed końcem gospodarze – konkretnie Marek Hovorka – złapali karę. Szkoleniowiec Podhala zdecydował się też po paru sekundach na manewr z wycofaniem bramkarz, ale gra 6 na 4 efektu nie przyniosła.

Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Targu, gdzie mecze numer 3 i 4 rozegrane zostaną w niedzielę i poniedziałek.

JKH Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Gajor (Vachovec, Svec) 3, 1:1 Sawicki (Wróbel)5, 2:1 Górny (Rac, Kasperlik) 27, 2:2 Gajor (Pettersson) 56, 3:2 Rac (Kasperlik) 58.

JKH: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Kimicek, Kostek, Urbanowicz, Havorka, Phillips – Sevcenko, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Matusik, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Podhale: Brikun – Chaloupka, Kubat, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Jaśkiewicz, Gajor, Kułakow, Neupauer, Pettersson – Sulka, Mrugała, Hiltunen, Bryniczka, Worwa – P. Wsół, Szurowski, F. Kapica, Słowakiewicz, Bochnak.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura.

Kary: 14 min (w tym 10 min dla R. Nalewajki za niesportowe zachowanie - 6 min.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 2:0 dla JKH