YIP04833

Piłkarze Wierchów Rabka udanie wznowili -  po zimowej przerwie -  rozgrywki w grupie wschodniej IV ligi. W zaległym meczu 14 kolejki podopieczni Sebastiana Świerzbińskiego pokonali 2:0 Limanovię.

Pierwsza połowa bez bramek. Częściej przy piłce była Limanovia, ale to Wierchy stworzyły sobie dwie bramkowe okazje. W 31 minucie Michał Banik uderzył z dystansu, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na róg sparował bramkarz Limanovii. W 37 minucie z kolei najpierw Michał Czubin – po indywidualnej akcji – trafił w słupek, do futbolówki dopadł Maciej Banik, ale pogubił się tuż przed bramką i zaprzepaścił wyborną sytuację.

YIP04809

Po przerwie to goście pierwsi groźnie zaatakowali. Z 18 metrów uderzył Jacak, ale Zhuk był na posterunku. W odpowiedzi Czubin także przymierzył z dystansu, ale zbyt słabo by zaskoczyć Pietrzaka. W 54 minucie znów groźnie było w polu karnym Wierchów. Z najbliższej odległości główkował Krzyżak, ale chybił. W 62 minucie doczekaliśmy się gola. Zdobyli go gospodarze, konkretnie Michał Banik, ale też przy dużym udziale golkipera Limanovii. Goście mogli błyskawicznie odpowiedź, gdyby nie refleks Zhuka, który po uderzeniu głową Majerana, sparował piłkę na słupek. W 78 minucie Wierchy postawiły pieczęć na zwycięstwe, po akcji braci Banik. Dogrywał Maciek, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał.

Goście mecz kończyli w liczebnym osłabieniu, po tym jak w 83 min z boiska w konsekwencji dwóch żółtych kartek i czerwonej wyleciał Witek.

Wierchy Rabka – Limanovia 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mi. Banik 62, 2:0 Mi. Banik 78.
Wierchy: Zhuk – Misiura (75 Derek), Świerzbiński, Topór, Kościelniak – Mi. Banik, Myrda (60 Otręba), Dudek ŻK, Czubin – Mac. Banik, Pazurkiewicz.
Limanovia: Pietrzak – Witek ŻK, ŻK, CZK 82, Skrzatek, Krupa ŻK, Majeran – Krzyżak, Król (46 G. Mus) , Kurczab (83 Matras), Pławecki (46 Kalisz), Dara – Jacak ŻK.
Sędziowała: Magdalena Syta z Krakowa.