mmkshokejjunmlodszy

Od zwycięstwa 8:0 nad Unią Oświęcim rozgrywany w Sanoku turniej finałowy o Mistrzostw Polski Juniorów, rozpoczęli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ.

Kluczowa dla losów tego spotkania była druga tercja, a szczególnie okresy gry między 24, a 36 minutą gry, w trakcie którego nowotarżanie zdobyli 5 bramek, m.in. trzykrotnie wykorzystując liczebną przewagę.

W ostatnich 20 minutach „Szarotki” dołożyły jeszcze kolejne trzy gole, pieczętując swoją wygraną.

Krzysztof Maciaś - autor trzech bramek i dwóch asyst) został wybrany MVP tego spotkania.

We środę podopieczni Jacka Szopińskiego zmierzą się z Cracovią

MMKS Podhale – Unia Oświęcim 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Jarczyk (Szlembarski, K. Malasiński) 24, 2:0 Krzysztof Maciaś (Michalski, Bochnak) 26, 3:0 F. Kapica (Sarniak) 27, 4:0 Trzebunia (Szlembarski, Krzysztof Maciaś) 29, 5:0 Krzysztof Maciaś 36, 6:0 Krzysztof Maciaś (Kapica) 41, 7:0 Szlembarski (F. Kapica) 48, 8:0 Żurawski (Bochnak, Krzysztof Maciaś) 60.

Podhale: Klimowski – Żurawski, Michalski, Bochnak, Kapica, Krzysztof Maciaś – Kacper Maciaś, Szlembarski, Jarczyk, Malasiński, Trzebunia – Sarniak, Nykaza, J. Malasiński, Długopolski, Plewa – Słowakiewicz, Siuty, Danel, Pudzisz.