mmkshokejjunmlodszy

Gol Fabiana Kapicy w dogrywce zapewnił wygraną hokeistom MMKS Podhale Nowy Targ nad Cracovią Kraków, w drugim spotkaniu Mistrzostw Polski Juniorów. Tym samym nowotarżanie zapewnili sobie awans do półfinału.

To było bardzo otwarte spotkanie. Obie drużyny skupiły się głównie na ofensywie, zapominając zupełnie o tyłach. Bramek padło aż 11, a mogło ich być zdecydowanie lepiej, patrząc na ilość sytuacji jakie zespoły stworzyły sobie w przeciągu 60 minut.

Długo to spotkanie nie układało się po myśli nowotarżan, którzy od samego początku wcielili się w rolę goniących wynik. Doścignąć krakowian „Szarotkom” udało się w tercji trzeciej – zdecydowanie najlepszej w jej wykonaniu. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 5:5. W dogrywce wygraną Podhalu Fabian Kapica, dla którego było to trzecie trafienie w tym spotkaniu.

To zwycięstwo zapewniło Podhalu awans do półfinału. Jutrzejsze z Sokołami Toruń zadecyduje, która z tych drużyn zajmie pierwsze, a która drugie miejsce w grupie.

MMKS Podhale Nowy Targ – Cracovia 6:5 (1:2, 2:3, 2:0; 1:0)
Bramki: 0:1 Bezwiński – Augustyniak (2:06), 0:2 Augustyniak (16:05), 1:2 Krzysztof Maciaś – Żurawski – Michalski (19:32), 2:2 Krzysztof Maciaś – F. Kapica (26:15), 2:3 Sapiechin – Szatiłow (28:11 w przewadze), 2:4 Jestrabow – Augustyniak – Bezwiński (28:54), 3:4 F. Kapica – Krzysztof Maciaś w przewadze), 3:5 Jestrabow – Augustyniak – Bezwiński (37:47), 4:5 Żurawski – Krzysztof Maciaś – Nykaza (44: 42 w przewadze), 5:5 F. Kapica – Żurawski – Szlembarski (47:03), 6:5 F. Kapica - J. Malasiński (62:49)
MMKS Podhale: Klimowski (od 40 min Polak) – Żurawski, Michalski, W. Bochnak, F. Kapica, Krzysztof Maciaś – Kacper Maciaś, Szlembarski, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak,  J. Malasiński, Długopolski, Plewa – Słowakiewicz, Siuty, Danel, Pudzisz.