pilka nozna

Przypomnijmy, że wedle  komunikatu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej warunkiem koniecznym do tego by w najbliższy weekend – mimo przedłużonych obostrzeń sanitarnych – wznowione zostały rozgrywki w 4 i 5 lidze  było złożenie przez WSZYSTKIE kluby z danej ligi oświadczeń, w których deklarują że zawodnicy pobierają wynagrodzenia w formie stypendiów. To w myśl rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 19 marca 2021 roku dawało „zielone” światło do powrotu na boiska.

Dziś już wiemy, że w grupie podhalańsko-limanowskiej 5 ligi takich deklaracji nie złożyły dwa kluby z okręgu limanowskiego. To więc automatycznie wyklucza możliwość wznowienia rozgrywek przed 18 kwietnia.

W 4 lidze kluby też nie mówią jednym głosem. Nie brakuje tych, którzy odmawiają podpisania deklaracji. Pojawiła się jednak inna opcja. Propozycję MZPN złożyła Akademia Piłkarska ZKS Unia Tarnów, która zgodnie uchwałą z dnia 08.04. postanowiła ustanowić i finansować okresowe stypendia sportowe dla wszystkich zawodników biorących udział w rozgrywkach obu grup 4 ligi.

Ostateczna decyzja ma być podana przez MZPN w piątek.