gazdafinaly1

Od dwucyfrowej wygranej -  rozgrywany w Krynicy -  finałowy turniej o Mistrzostwo II ligi rozpoczęli hokeiści Gazdy Nowy Targ.  Nowotarżanie 12:2 rozgromili zespół z Warszawy.

Co prawda Gazda zaczął od straty gola i to już w 45 sekundzie, ale z każdą kolejną minutą coraz wyraźnej dominował na tafli, co błyskawicznie znajdowało przełożenie na wynik. Jeszcze w pierwszej tercji Podhalanie odrobili z nawiązką straty, a w kolejnych dwóch odsłonach systematycznie powiększali swoją przewagę. Gazda świetnie spisywał się w okresach gry w liczebnej przewadze. W ten sposób zdobył  6 goli. Nowotarżanie trafili do warszawskiej bramki także wówczas kiedy mieli na lodzie jednego  zawodnika … mniej.

W sobotę nowotarżanie zagrają drugie grupowe spotkanie z KH Dębicą.

Gazda Nowy Targ – KH Warsaw Capitals 12:2 (2:1, 4:0, 6:1)

Bramki: 0:1 Kasprzak (Solon) 1, 1:1 Pajerski (Kos, Huzior) 10, 2:1 Kos (Kmiecik) 10, 3:1 Garb (Huzior, B. Olchawski) 25, 4:1 Pajerski (Jastrzębski, Plewa) 27, 5:1 Zych (B. Olchawski) 34, 6:1 Garb (Zych, B. Olchawski) 36, 7:1 Wielkiewicz 43, 8:1 M. Kmiecik (Sięka, Cecuła) 45, 8:2 Grzesik (Mścisławski, Jagieło) 47, 9:2 Zych 51, 10:2 D. Olchawski 54, 11:2 Zych (Wielkiewicz, B. Olchawski) 56, 12:2 Jastrzębski Zych) 56.

Gazda: Martuszewski – Szumal, Plewa, Kos, Podlipni, Pajerski – Cecuła, Sięka, Kmiecik, Jastrzębski, Sulka – Zych, D. Olchawski, Huzior, B. Olchawski, Garb oraz Wielkiewicz.

Kary: 14 – 26 min.