gazzafinall

W swoim drugim grupowym meczu turnieju finałowego o Mistrzostwo Polski II ligi, hokeiści Gazdy Team Nowy Targ pokonali 10:6 KH Dębica. Tym samym nowotarżanie awansowali do niedzielnego finału!

Mecz długo wcale nie układał się po myśli nowotarżan, którzy równo w jego połowie przegrywali 3:5. W drugich 30 minutach Podhalanie zagrali już dużo lepiej, zarówno w ofensywie jak i defensywie, co sprawiło, że błyskawicznie zaczęli odrabiać straty. Po 40 minutach wynik był już remisowy 6:6. W ostatniej odsłonie nowotarżanie już nie pozwolili rywalom na zdobycie bramki, a sami uczynili to cztery razy.

- Z początku nic nam nie wychodziła. Gra kompletnie się nam nie kleiła. Dopiero w połowie drugiej tercji coś wreszcie „zatrybiło” i udało się nam odwrócić losy tego spotkania. Zdajemy sobie sprawę jednak że z taką grą nie mamy czego szukać w finale. Mam nadzieję, że to spotkanie podziała na nas jak kubeł zimnej wody i do finału przystąpimy maksymalni zmotywowani i przede wszystkim skoncentrowani – mówi gracz Gazdy, Dominik Cecuła.

W finale rywalem Gazdy będzie gospodarz turnieju finałowego KTH Krynica. Początek spotkania o godzinie 17.

Gazda Team Nowy Targ – KH Dębica 10:6 (2:4, 4:2, 4:0)

Bramki: 1:0 Szumal (Kos) 2 1:1 Barszcz (Kusiak, Krauze) 5, 1:2 Barszcz (Burnat, Komarczew) 7, 2:2 D.Olchawski (B. Olchawski) 12, 2:3 Wiktor (Kalatski) 12, 2:4 Dybowski (Kusiak) 17, 3:4 B. Olchawski 25, 3:5 Kalatski (Kopyściański) 29, 4:5 Zych (Huzior) 33, 5:5 Plewa (Jastrzębski, Kmiecik) 34, 6:5 Garb (Huzior) 38, 6:6 Komarczew (Krauze, Burnat) 40, 7:6 Zych (D. Olchawski) 42,  8:6 Kos (Szumal) 50, 9:6 D. Olchawski (Huzior) 51, 10:6 D. Olchawski (Wielkiewicz) 56.

Gazda: Słowakiewicz – Szumal, Plewa, Kos, Podlipni, Pajerski – Cecuła, Sięka, Kmiecik, Jastrzębski, Sulka – Zych, D. Olchawski, Wielkiewicz, B. Olchawski, Huzior oraz Garb.